reklama

Být na dovolené on-line je zlo! Jak to máte vy?

Asi vás nepřekvapí, že bez internetového připojení si svoji dovolenou spousta lidí nedokáže představit. Ale věděli jste, že internet častěji potřebují ženy, a že si bereme čím dál kratší volno, abychom nepřišli o kontakt se světem?

Foto: Isifa/Thinkstock

Asi vás nepřekvapí, že bez internetového připojení si svoji dovolenou spousta lidí nedokáže představit. Ale věděli jste, že internet častěji potřebují ženy, a že si bereme čím dál kratší volno, abychom nepřišli o kontakt se světem?

Za dovolenou sice utrácíme mnohem víc peněz než před deseti lety, ale zároveň si vybíráme kratší pobyty. Tehdy bychom odjeli na čtrnáct dní, zatímco teď si vystačíme s týdnem, případně s několika prodlouženými víkendy. Důvodem je prý i to, že nechceme být příliš dlouho bez kontaktu se světem. Alespoň to vyplývá z průzkumu, který provedl britský server loveholidays.com.

Podle něj se také třetina lidí na dovolené neobejde bez internetového připojení, a dokonce je internet jednou z podmínek při výběru zájezdu. Podobný průzkum si před časem nechal udělat i český server heureka.cz a zdá se, že čeští respondenti jsou na internetu ještě závislejší. 

Nezapomenout počítač!

Pouze 38 procent v něm totiž potvrdilo, že si umí představit dovolenou ve stavu offline. V té zbývající nadpoloviční většině přitom zdaleka nejsou jen mladí lidé, ale klidně i starší padesáti let. Třetina lidí pak s sebou dokonce neváhá vláčet notebook a nejčastěji se připojují přes místní wi-fi, která je zdarma. 

Pokud byste hádali, že na dovolené na počítači častěji pracují muži, spletli byste se. Na plážovém lehátku s notebookem mnohem spíš uvidíte ženu. Ne že by se muži nepřipojovali vůbec, ale vystačí si s chytrým telefonem.

Čtěte také: Nepotřebujete víc dovolené? Víme, kolik je tak akorát

Necelá pětina lidí, kteří si počítač neberou, pak nepohrdne možností usednout k místnímu počítači v hotelovém lobby, nebo zajít do internetové kavárny. Mít přehled je zkrátka potřeba i na dovolené.

A co vlastně na internetu na dovolené pořád tak nutně hledáme? Kromě toho, že kontrolujeme a posíláme maily a vyřizujeme nějaké pracovní záležitosti, nezapomínáme na sociální sítě, také navštěvujeme české zpravodajské servery, abychom věděli, co se doma děje, ale čím dál častěji využíváme internet k některým praktickým aplikacím v telefonech. Mezi ně samozřejmě patří hlavně navigace a jízdní řády, ale také počasí a hry.

Smutná zpráva

Internet už nahradil nejen autoatlasy, ale také pohlednice. Kdo nepostuje fotky rovnou na Facebook, posílá svým známým pozdravy z dovolené přes e-mail.

Jestliže máte po přečtení článku náhodou pocit, že je pořád ještě dost lidí, kteří se internetu umí alespoň na dovolené vzdát, měli bychom vám ještě sdělit, že nejčastějším důvodem, proč lidé na dovolené nepotřebují připojení, je ten, že ho nepotřebují vůbec, tedy ani doma nebo v práci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Už osmnáct let nepracuju. Živí mě partner

10 kroků k úspěchu: Co musíte udělat a čeho se vzdát

Jak udržet opálenou kůži co nejdéle? Znáte suchý olej?

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama