reklama

Zhubnout, mít zajímavou práci nebo hodně peněz: Sny a cíle se plní díky sebemotivaci

Naprostá většina z nás si přeje v životě úspěch. Dosáhnout svých snů, ať jsou jakékoli, obvykle nebývá zadarmo a stojí nás mnohdy nepřiměřené množství energie, bohužel často s nejistým výsledkem. Základem všeho je dostatečná motivace, sebereflexe a přiměřená výdrž. Jak se správně namotivovat a zdárně dojít do cíle?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Každé dítě má sny. Postupem času, na cestě k dospělosti, na ně často zapomene, někde uvnitř ale pořád jsou. S větším nebo menším důrazem se občas připomenou, záleží, jak moc se jim v životě vzdalujete.

  V podnikání nemůžete čekat, až bouřka přejde, je nutné naučit se tančit v dešti. - Steve Jobs, úspěšný podnikatel a spoluzakladatel firmy Apple k citátu, žena

Splnit si svůj sen není jednoduché a nestačí k tomu jen sebemotivační videa a citáty, kterých je plný internet. Úspěch vám nezaručí ani přečtení některé z populárních knih, co vám tvrdí, jak jednoduché je "žít svůj sen". Nemusíte být v životě úspěšní podle svých představ ani tehdy, budete-li si denně svůj úspěch vizualizovat a za každou cenu budete "myšlenkově pozitivní".

Nemusíte, ale můžete. V případě, že spojíte jedno s druhým, tu přidáte, tam uberete a při tom všem zůstanete - s hlavou v oblacích - stát nohama na zemi. Jak na to, abyste dosáhli toho, co si v životě přejete? Zásadní je umět se správně namotivovat.

9 kroků k úspěšné sebemotivaci najdete v naší grafice.

reklama
reklama