reklama
 

3 jednoduché způsoby, jak si výrazně ulehčit život

Spousta lidí kolem mě si v jedom kuse stěžuje, že nemají čas. V tomhle období obzvlášť. Přitom ho mají spoustu - jen ho věnují špatným věcem.

Foto: Shutterstock

Na tohle téma by se dalo mluvit a diskutovat celé hodiny. Ale kdo má na nějaké přednášky čas, že? Proto mě napadlo poradit vám tři velmi rychlé a efektivní způsoby, jak velmi jednoduše ušetřit spoustu času a s tím vlastně i nervů.

V předvánočním období k nezaplacení. Ale zkuste se tím řídit i po zbytek roku. Ne proto, že to říkám, ale proto, že chcete být víc v pohodě. Chcete, nebo ne?

1) Zapomeňte na supermarket

Každá návštěva supermarketu mě vždycky už předem doháněla k šílenství. Nesnáším ta skladiště plná (většinou hnusných) věcí, a také (většinou dost protivných) lidí. Jsem přesvědčená o tom, že návštěva supermarketů způsobuje deprese. Takže jsem začala nakupovat na farmářských trzích nebo v prodejnách jako je Sklizeno. O něco lepší, ale stejně - musíte tam jet, nějakou dobu vybíráte, pak to táhnete domů. Spousta času pryč, navíc žádná velká zábava to taky není. 

Pak nás doma napadlo, že přece když ve všem využíváme ty nejmodernější technologie, je dost trapné, že jsme ještě nezkusili nákup potravin přes internet. Vyzkoušeli jsme poprvé asi před rokem e-shop Rohlík.cz a používáme ho doteď. V supermarketu mě už nikdy nikdo neuvidí a na trhy už chodíme jen na snídaně a pro čerstvé květiny. Nedávno ale Rohlík zavedl i ty, takže...

Dokonalé je to v tom, že si v iPadu naklikám, co všechno potřebuju, respektive aplikace je tak chytrá, že přesně ví, co obvykle nakupuju, takže jen projedu nákupní seznam, něco uberu, něco přidám, a je to. Když na něco zapomenu, Rohlík se mě automaticky zeptá, jestli jsem opravdu tentokrát nechtěla objednat i polomáčené sušenky (k čaji s mlékem nejlepší záležitost na světě). Seženete tu navíc vážně všechno, od farmářských nebo bio potravin až po čisticí prostředky, takže ani do drogerie už nemusím! Pak už si jen vyberete čas doručení a kurýr vám tašky (papírové, samozřejmě) donese až ke dveřím.

2) Neshánějte a nezařizujte

Máte přesnou představu o tom, čím chcete obdarovat někoho ze svých blízkých, ale za žádnou cenu to nemůžete sehnat? Nebo vlastně ani nevíte, kde by se to asi mohlo prodávat? Anebo třeba do domácnosti potřebujete nějakou divnověc, ale odmítáte chodit někde po železářstvích? Anebo se zkrátka jen nestíháte stavit v čistírně a nutně potřebujete ten kabát, co jste si tam nechali vyčistit?

Stačí napsat esemesku nebo zprávu na FB Messengeru a služba Dodo to všechno zvládne za vás. V esemesce popíšete, co přesně sháníte, nebo co je potřeba vyzvednout a odvézt, a obratem vám přijde odpověď, zda je to možné a na kolik by to asi vyšlo. Zmíněná čistírna by vás stála zhruba 120 korun. Více o tomto geniálním počinu hledejte na Doruky.cz.

3) Prostě to neřešte

Dvěma výše zmíněnými body získáte spoustu času, během něhož máte konečně šanci se zastavit a zamyslet se. Třeba nad tím, kolik času věnujete řešením problémů, které jsou možná důležité v té chvíli, ale z dlouhodobého hlediska vlastně vůbec. Nemyslím tím typickou prokrastinaci, protože předpokládám, že každý dobře ví, kdy se fláká.

Většinou jde o věci, které děláme, protože to po nás chce někdo jiný, ale pro nás samotné význam nemají. Případně věci, které vykonáme jen proto, že máme pocit, že bychom měli. Často se také zasekneme na něčem velmi dílčím, bez ohledu na to, jak důležité je to pro výsledek. Spousta věcí si zkrátka nezaslouží tolik energie, které jim věnujete. Které to jsou ale musí zjistit každý sám.

Související

reklama

Komerční tip

reklama