reklama

10 kroků k úspěchu: Co musíte udělat a čeho se vzdát

Toužíte po tom, aby z vás v životě něco bylo, máte jasno v tom, co chcete dokázat, ale pořád nějak neumíte najít cestu ke splnění vašeho snu? Přestaňte to odkládat a vrhněte se do toho po hlavě. Pomůžeme vám.

Foto: Profimedia.cz

Toužíte po tom, aby z vás v životě něco bylo, máte jasno v tom, co chcete dokázat, ale pořád nějak neumíte najít cestu ke splnění vašeho snu? Přestaňte to odkládat a vrhněte se do toho po hlavě. Pomůžeme vám.

Na cestě k úspěchu musíte udělat spoustu věcí, něco obětovat, něčeho se vzdát a hlavně si musíte jít (někdy i tvrdě) za svým. Co to konkrétně znamená vám prozradí následujících deset odstavců.

1) Přestaňte závidět. Říká se: "Přej a bude ti přáno." A platí to bez výhrad. Nezáviďte nikomu jeho úspěch, peníze, nebo cokoli jiného. Naopak se tím člověkem inspirujte a řekněte si, že když to dokázal on, dokážete to taky. Anebo ještě lépe - místo závisti a konkurenčního boj spojte svoje síly a spolupracujte.

2) Bavte se. Zkuste si stanovit takový cíl, aby vás cesta k němu bavila. Čím větší chuť do práce budete mít, tím větší je pravděpodobnost úspěchu.

Čtěte také: Úspěšná žena po třicítce - stále sama! Jak z toho ven?

3) Základem úspěchu je urputnost. Svému cíli musíte věřit, nesmíte o něm pochybovat a nevzdávat se. V opačném případě se váš sen nikdy nesplní.

4) Něco za něco. Když se ohlédnete za svým dosavadním životem, zjistíte, že vždycky je potřeba něco obětovat, abyste mohla něco většího získat. Když tedy například obětujete hodiny strávené na Facebooku, najednou získáte více času nejen na práci, ale i na odpočinek a sama na sebe.

5) Neztrácejte čas. Chcete-li v životě něčeho dosáhnout, bude vás to stát spoustu času. Uvědomte si proto, že nikdy nemůžeme stihnout všechno, co bychom chtěli. Nemůžeme být úspěšné v práci, mít byt jako ze škatulky, věnovat se dětem, navíc stíhat všechny večírky i nákupy a kafíčka s dvaceti různými kamarádkami. Věnujte se tedy jen tomu, co pro vás má nějaký smysl.

6) Pořiďte si chytrý telefon. Jestliže můžete e-maily vyřizovat jen v kanceláři u počítače, zbytečně se tím okrádáte o čas. Můžete na ně totiž odpovídat v tramvaji cestou na schůzku, nebo třeba v čekárně u doktora. Snažte se využít každý časový prostoj efektivně, přinese vám to mnohem víc než pročítání nudných letáků či starých časopisů, které se v čekárně povalují.

Doporučujeme: Bývala úspěšnou managerkou, dnes podniká a je šťastná!

7) Obklopte se kvalitními lidmi. Například jste-li chaotik, mějte kolem sebe lidi, kteří mají smysl pro řád. Pokud máte problém komunikovat s lidmi, stýkejte se s lidmi výřečnými a pohotovými. Jednoduše proto, že se to od nich časem naučíte. Nemluvíme teď jen o vašich podřízených - spousta z nás nikoho takového mít nemusí, ale jde také o vaše přátele a známé. Měli by mezi nimi být jen takoví lidé, kteří vás mohou něčím inspirovat a něco vám dát.

8) Nic neodkládejte. Co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítřek. Jednak toho zítra nebudete mít tolik, takže se nedostanete pod tlak, a jednak ze sebe budete mít dobrý pocit, protože jste se na to nevykašlala, sebrala zbytek sil a krásně to zvládla.

9) Nedělejte ukvapené závěry. Ještě než nějak zareagujete, vždy se nejprve snažte pochopit, co vám tím chce druhý sdělit, a nenechte se ovládat emocemi. Chcete-li být úspěšná, raději si každý svůj krok dvakrát promyslete - a to platí i pro maličkosti jako je třeba odpověď na e-mail.

10) Naučte se odpočívat. Abyste mohla pracovat opravdu tvrdě, musíte si pravidelně dopřát důkladný odpočinek. Je na vás, jestli půjdete do kina, budete si číst, nebo uklízet, na každého platí jiný relax. Chcete-li ale odpočívat efektivně, vzdělávejte se nebo sportujte. Učebnic cizího jazyka či odborných příruček není nikdy dost, a sport vás naučí prohrávat, zatnout zuby i soustředit se.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Naučte se konečně mluvit: 5 základních pravidel

Jste otrokem své výplaty? Víme, co s tím!

Trpíte zimní depresí? Pomůže vám světelná terapie!

--------------------------------------------------------------------------------

Kde najít dobrou práci?

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama