reklama

Kalíšek nebo raději menstruační kalhotky? Jak vybrat tu správnou pomůcku.

Jak fungují menstruační kalhotky nebo pro koho je vhodný kalíšek? A co teprve látkové vložky! Poradíme vám, jak si vybrat to, co sedne právě vám!

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Látkové vložky Bamboolik
Látkové vložky Bamboolik | Foto: Bamboolik

Vnější nebo vnitřní?

Všechny menstruační pomůcky můžeme prakticky rozdělit na

  • vnější (menstruační kalhotky nebo vložky)
  • nebo k použití vevnitř (tampony, menstruační kalíšek nebo menstruační houba).

Jsou ženy, které preferují vnitřní menstruační pomůcky a vnějším se vyhýbají, jiné na ně naopak nedají dopustit. Většině žen však vyhovuje oboje a nevadí jim je kombinovat.

Než se začnete poohlížet po ekologické variantě jednorázových pomůcek, buďte k sobě upřímná - do jaké skupiny patříte vy?

Látkové vložky

Začněme s těmi nejznámějšími vnějšími pomůckami - menstruačními vložkami. Moderní látkové vložky mají jednu obrovskou výhodu: moderní materiály. Jsou savé a nepromokavé, ale přitom prodyšné. Jsou tak opravdu pohodlné, tenké, ale zároveň 100% spolehlivé.

Látkové vložky vám pomohou zbavit se opakovaných gynekologických zánětů, pokud na ně trpíte, a to právě díky své prodyšnosti.

Látkové menstruační vložky jsou vhodné pro všechny ženy, včetně těch se silnou menstruací. Interval výměny si totiž řídíte sama a můžete si také zvolit různé velikosti a savosti, a to včetně noční nebo poporodní vložky.

V látkové variantě najdete také slipové vložky neboli intimky, které jsou vhodné i na každodenní nošení.

Menstruační kalhotky

V podstatě se jedná "funkční" spodní prádlo s všitou savou a nepromokavou částí.

Menstruační kalhotky jsou velmi pohodlné a estetické, na první pohled často vůbec nepoznáte, že jsou něčím speciální. Nejvhodnější jsou pro ženy se slabší nebo střední menstruací.

Pro silnější menstruaci kalhotky příliš praktické nejsou, během dne si je budete muset totiž vyměnit, a to je obzvláště v zimě méně komfortní. V létě, když máte na sobě šaty, si kalhotky na toaletě vyměníte velmi snadno.

Jsou velmi vhodnou alternativou pro mladé dívky, které začínají menstruovat.

Menstruační kalíšek

Nejznámější vnitřní eko menstruační pomůcka je jistě menstruační kalíšek. Ten se vyrábí z lékařského silikonu, takže je pro tělo zdravější než jednorázové tampony.  Menstruační kalíšek výrazně eliminuje riziko vzniku syndromu toxického šoku, který mohou spustit právě jednorázové tampony, které bývají často běleny chlórem.

Hlavní výhodou menstruačního kalíšku je, že pro většinu žen používání kalíšku často znamená jeho vyprázdnění ráno a večer v pohodlí domova a přes den pak o něm prakticky neví. Je také skvělý třeba do bazénu nebo na hodinu jógy.

Nevýhodou kalíšku je, že jeho zavádění a vyndávání, chce trochu cviku. Proto bychom ho také nedoporučili pro mladé dívky, které nedávno začaly menstruovat.

Menstruační houba

Jde o speciální mořskou houbu, která je dostatečně jemná a savá. Menstruační houba se používá stejně jako kalíšek nebo jako tampony, zavádí se dovnitř. Po použití je potřeba ji propláchnout studenou vodou a alespoň na pět hodin naložit do roztoku vody s mořskou solí a pak kapkami Tea Tree oleje. Poté houbu necháte uschnout a můžete ji znovu použít.

Menstruační houba má mnohem kratší životnost (cca 6 měsíců), než kalíšek, který vydrží roky. Ale má jednu velkou výhodu - zvládnete s ní sex během menstruace, a to za trochu toho experimentování rozhodně stojí!

Má to smysl!

Ekologické menstruační pomůcky jsou rozhodně krokem správným směrem. Ušetří vám peníze, ušetří přírodu a jsou především šetrnější k vašemu zdraví.

zdroj: Bamboolik.cz 

"Výbuch" moderátorky v živém vstupu. Opakovaný trapas hosta ji definitivně odboural | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama