reklama

Jiří Dolejš a Čeněk Milota hovoří na skrytou kameru

Jiří Dolejš, místopředseda KSČM
Jiří Dolejš, místopředseda KSČM | Foto: Ondřej Besperát

Přepis rozhovoru novináře Jiřího Benáka s místopředsedy KSČM Jiřím Dolejšem a Čeňkem Milotou (rozhovor je místy přerušen a pokračuje až po střihu – pozn. red.)

Jiří Benák: Bavili jsme se o tom, že bych Vám chtěl dát finanční dar na volby, který se teda teďka nějak posunuly, ale určitě budou příští rok. Chtěl jsem se s Vámi ještě bavit o nějakých programových věcech. KDU-ČSL teď vychází se svojí kampaní proti hracím automatům. Co můžu udělat pro to, abyste to posunovali někam jinam?

Jiří Dolejš: No udělat pro to to, že se poradíme nad tím konkrétním návrhem, co je reálný a kde by jsme viděli skulinu, kam to posunout, nic víc. Téma to je a bude to jedno z témat, které se bude nějakým způsobem přetřásat. My se buď rozhodneme, že přijdeme s vlastním řešením nebo budeme oponovat řešení těch ostatních politických klubů. A k tý oponentuře toho řešení, nebo k domýšlení těch praktických konsekvencí, se můžeme dohodnout, že si řekneme, co se dá reálně udělat.

Reportér vysvětluje, co mu na navrhovaném zákonu vadí a Jiří Dolejš vysvětluje, jak se asi zachovají sociální demokraté.

Jiří Benák: A teď druhá věc. Jak jsme se minule bavili o těch penězích. Já jsem říkal panu inženýru Milotovi o jednom milionu korun. Myslím, že to není málo peněz. A pak jsme se bavili o té menší věci, že bych tam asi v tomto případě nechtěl být vidět.

Jiří Dolejš: Rozumím, rozumím.

Jiří Benák: Protože se dostávám do rizika, a i Vy se dostáváte do rizika, že Vás někdo může nařknout z toho, že...

Jiří Dolejš: Víme jak to funguje. Když je to přímo dar od nějakého subjektu straně, tak se musí zveřejnit v rámci... a tak dále. Prostě se musí najít jiná forma. Nejjednodušší cesta pro Vás je, aby se tam objevila nějaká inzerce.

Jiří Benák: To jste říkal, že vlastně máte v těch Haló novinách.

Jiří Dolejš, Čeněk Milota: Ano, tím pádem my můžeme snížit svou dotaci. Jo? To, co přijde tam, o to pokrátíme naši dotaci, rozumíte.... Inzerce znamená, jestliže, a teď je otázka, jestliže by to byla Vaše inzerce, ale v okamžiku, kdy by to byla Vaše inzerce, tak zas někdo může přijít, jak to, že v Haló novinách ...

Jiří Benák: To už nemusí být moje inzerce, na moje služby, ale může to být jakákoliv inzerce...

Jiří Dolejš: Tak tak tak....

Jiří Benák: Máte zkušenost, že to takto funguje?

Jiří Dolejš: Todle není problém. Je to ošetřený i právně, bez problému.

Čeněk Milota: Zítra ráno se domluvím s generálním ředitelem Futury a domluvíme se, kdy budete mít cestu, že bysme mohli sednout a ukázali Vám to napsaný, abyste Vy měl naprosto čistý ruce.

Jiří Dolejš: Ten náš zájem je pochopitelně srozumitelnej, Takže jak říkám, v tudle chvíli si můžeme říct, že jakmile by to dostalo podobu konkrétních řešení (a já tvrdím, že do konce roku to nebude, to se s tím seznámíme na papíře), tak pak si řekneme dál. Víme o sobě. Řekneme si, heleďte, vypadá to takhle, klidně Vám můžu dát do ruky příslušnej tisk návrhu zákona a můžeme říct: heleďte, napsali to takhle a my s tím můžeme dělat třeba toto ...

V obávaném koncentráku věznili i Čapka. 101letého dozorce soud poslal za mříže | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama