reklama

Ježíškova poradna: Co udělá radost těm nejmenším

Vánoce by neměly být o hromadách dárků, ale hlavně o společných chvílích. Správně zvolený dárek navíc děti zabaví a potěší víc, než když neví, po kterém dřív sáhnout. Tady je pár osvědčených tipů.

Foto: Funbaby.cz

Novorozenec 0 - 6 měsíců

Je snad pravidlem, že nejmenší děti potěší víc než samotný dárek jeho obal. Trhání barevných, šustících papírů je pro ně často nejlepším vánočním zážitkem. Dárek, který ocení nejen miminka, ale často i rodiče, je vibrující, polohovatelná lehačka Zopa Relax. Mimika se uklidní a zabaví poznáváním nových tvarů a materiálů na hrazdičce a rodiče si odpočinou od nošení.

Miminko 6 - 12 měsíců

Jak děti rostou, mají touhu objevovat svět. Ideálním dárkem pro malé objevitele je tříkolka. Nejen, že si s ní děti užijí spoustu zábavy, ale navíc se na ní naučí držet rovnováhu a seznámí se, jak fungují pedály. Nejvhodnější jsou tříkolky jako Zopa CitiGo nebo Doona Liki Trike, které porostou spolu s vaším dítětem, mají často vodící tyč a zádovou opěrku, kterou lze postupně, jak dítě zdokonaluje jízdu odstranit.

Ke zdokonalování pohybových schopností skvěle poslouží také podložka. Ta by měla být z protiskluzového materiálu a měla by mít dobré izolační schopnosti. Maminky si chválí například podložku Zopa Play.

Děti v tomto věku si často najdou svého prvního nerozlučného kamaráda v podobě plyšové hračky. Ideálním kamarádem může být například pletené, antialergenní zvířátko, které je díky svému designu i krásným doplňkem do pokojíčku.

Batole 1,5 - 3 roky

Děti v tomto věku rádi napodobují dospělé vzory. Potěší je proto například odrážedlo podobné skutečné motorce jako je Zopa Easy Way nebo odrážedlo s kovovou konstrukcí Zooter. 

Starší děti už také mají potřebu na vlastní soukromí, místo, kde mohou schovat sebe i své poklady. Doma v pokojíčku ale třeba i v létě na zahradě si užijí spoustu zábavy i soukromí v prolézacích domečkách. Ten od Zopy má navíc i speciální místnost na míčky.

Všechny tipy z Ježíškovy poradny najdete na www.funbaby.cz

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama