reklama
 

Jednání o daních se komplikují, lidovci mají nový návrh

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Koaliční jednání v otázce daní zkomplikoval další návrh. Po změnách korporátních a sektorových daní, na kterých se dlouhodobě nemůže dohodnout ANO a ČSSD, přišli lidovci s vlastním požadavkem. KDU-ČSL navrhuje, aby se odpočet na daních na dítě zvýšil na hodnotu pro odpočet na dospělého.

Až dosud mohli rodiče na dítě uplatňovat roční slevu 13 404 korun. Daňový poplatník si přitom může odečíst až 24 840 korun. "To by znamenalo dalších dvacet miliard," vypočítal ekonomický expert ČSSD Jan Mládek.

Ve čtvrtek večer se tímto tématem zabývaly expertní skupiny stran a jejich účastníci se shodují, že se z odpočtu na dítě stal větší problém než z korporátních a sektorových daní. "Tento bod je jeden z mála, který jsme celý odložili na rozhodnutí velkých vyjednávacích týmů. Korporátní a sektorové daně také musí rozhodnout šéfové, ale tam to není tak vyhrocené," uvedl člen expertního týmu ANO Jan Volný.

"Shodu na tom dokážeme nalézt, principiálně s tím partneři souhlasí," věří místopředseda lidovců Marian Jurečka. To sice zástupci ČSSD a ANO potvrzují, ale chtějí od lidovců především slyšet, kde hodlají vzít peníze navíc.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama