reklama

Vano poprvé vystavuje jen fotky žen. Zachytil je krásné i v nedůstojné pozici

Módní a reklamní fotograf Robert Vano od 5. října vystavuje svou tvorbu, ve které mají hlavní slovo ženy. Na sto snímcích umělec původem ze Slovenska zachytil svým objektivem ženskou krásu v nejrůznějších podobách. Tematickou expozicí, která je k vidění v pražském Palladiu, chtěl vyjádřit úctu všem ženám, zejména těm, které výrazně formovaly jeho život.

Prohlédnout grafiku
Foto: Robert Vano

Za svou kariéru vytvořil světoznámý fotograf slovenského původu Robert Vano nespočet jedinečných fotografií mužů a žen. Ty čistě ženské jsou poprvé k vidění v pražském Palladiu až do 5. listopadu. 

Pro výstavu Women vybral Vano 100 fotografií, na kterých jsou zachyceny ženy v nejrůznějších pozicích. „Touto výstavou bych chtěl poděkovat a vzdát hold všem ženám, které mě provázely celou mou kariérou a mým životem. Hlavně mojí mamince a babičce, které mě vychovaly,“ vysvětlil třiasedmdesátiletý fotograf. 

Robert Vano po emigraci do USA v roce 1967 svou kariéru začínal jako kadeřník a vizážista v prestižních módních časopisech. Pod rukama mu tak prošlo nespočet slavných žen, které se později postavily i před jeho objektiv, a návštěvníci si mohou prohlédnout například i fotografie Cindy Crawfordové nebo Nadji Auermannové.

Pro tvorbu Roberta Vana jsou typické černobílé analogové fotografie aktů mužů i žen, ale ještě nikdy neproběhla výstava pouze ženských fotografií. „Fotit muže je pro mě jednodušší, protože kluky není třeba líčit, oblékat. Nepotřebují tolik příprav. Nikdy jsem neměl výstavu, která by se týkala pouze žen, ale vždy se snažím dělat něco nového, a tak mě napadl právě tento koncept výstavy,“ okomentoval Vano.

„Ženy jsou krásná stvoření a pro mě je krásná jakákoliv žena, která je sebevědomá, má srdce na správném místě a ví, v čem je dobrá. A taky se umí smát. Na ženách mám nejraději jejich empatický a precizní přístup, ale nemám rád, když hodně povídají,“ uzavírá světově proslulý fotograf.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama