reklama

Jaké espadrilky vybrat pro stylové léto?

Espadrilky jsou ideálními botami pro ženy na léto, protože jsou pohodlné a zároveň elegantní a stylové k letním outfitům. Název pochází ze španělštiny ("espartogras") a je odvozen od španělského druhu trávy, ze které se původně obuv vyráběla. Technologie při výrobě se sice posunuly a jsou využívány i další materiály, ale boty si zachovaly svou lehkost, vzdušnost a eleganci.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Vyberte si z nabídky letních espadrilek. K dostání je mnoho typů a stylů. Prohlédněte si espadrilky s klínkem, otevřené s pásky nebo uzavřené.

Espadrilky patří k létu!

Dámské espadrilky jsou vhodnou letní obuví, protože se skvěle kombinují s šaty, sukněmi, ale i letními volnými kalhoty. Espadrilky dokážou pozvednout každý letní model svoji elegancí a ženskostí. Podrážka, původně vyráběná z trávy, je měkká a využívají se přírodní materiály. Obuv může být otevřená- používají se pásky z kůže, přírodních i syntetických materiálů, nebo uzavřená, často látková. Jsou pohodlné a perfektně vyniknou na bosé dámské noze. 

Otevřené espadrilky - nechte své nohy dýchat

V létě chodíme rády naboso a volíme otevřenou obuv, aby mohla chodidla dýchat. Nechte se inspirovat kolekcí pro toto léto a vyberte espadrilky podle vašeho vkusu. Existují jednoduché jednobarevné modely s tenkými pásky, ve kterých si budete připadat jako víla, protože je na nohou téměř neucítíte. Širší pásky nohu lépe upevní a obepnou a můžou se stát výrazným prvkem vašeho outfitu.

Espadrilky s klínkem - podpatek, který podtrhne vaši ženskost

Ženy, které milují podpatky, se jich s espadrilkami nemusí na léto vzdávat, protože existuje množství modelů bot s vloženým klínkem, který vám pár centimetrů přidá. Espadrilky na klínku z přírodních materiálů, často s propleteným vzorem, působí sexy a zároveň přirozeně. Boty se hodí na vycházku, do města, ale třeba i na pláž, kde z nich pohodlně vytřepete písek a zároveň se i opálíte. Šaty, sukně, ale i chlapečtější outfity jako šortky se k espadrilkám skvěle hodí, boty s klínkem vždy udělají váš model o něco elegantnější a vzdušnější.

Uzavřené espadrilky - pohodlné řešení pro unavené nohy

Chodidla si často potřebují odpočinout a je vhodné střídat obuv, kterou nosíme. Po túře nebo náročném dni v lodičkách nechte vaše nohy odpočinout třeba v espadrilkách. Jsou perfektní pro cestování, protože mnoho neváží a jejich látkový design si zamilujete. Připomínají trochu domácí obuv, dětské papuče, které jsme nosili ve školce nebo ve škole. Můžete volit z mnoha barev, jednobarevné, ale i rozvernější puntíky nebo proužky. V přírodním materiálu se budete cítit dobře. 

Originální espadrilky - překvapivé kombinace, které vypadají zatraceně dobře

Espadrilky seženete i v originálních a neotřelých verzích. Sexy jsou espadrilky, které mají místo pásků jen šňůrky na zavázání. Jsou lehoučké a na noze jsou působivé. Na dovolenou nebo do lázní můžete přibalit espadrilky bez upevněné paty. Vypadají jako nazouváky, takže je jednoduše obujete i zujete, třeba když se chcete proběhnout pískem na pláži. Kožené espadrilky jsou stylové a pokud sáhnete po uzavřené verzi, můžete je nosit i jako elegantní obuv ke kostýmku nebo v práci s přísnějším dresscodem.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama