reklama

Jaké částky běžně necháte u veterináře? Lze se tomu vůbec vyhnout?

Za naše miláčky bychom dali cokoliv. Co když ale onemocní tak, že na léčbu nemáme peníze? V zahraničí jsou na toto zvyklí a umí tomu předcházet. Jak?

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Nikdo se nechce dostat do situace, že by neměl peníze na péči o svého miláčka.
Nikdo se nechce dostat do situace, že by neměl peníze na péči o svého miláčka. | Foto: komerční článek

Každý, kdo má pejska či kočičku se setkal s veterinární péčí, která je u nás skvělá, ale cenově se šplhá ostatním evropským zemím.  Ošetření se dostanou i do výše, která může být pro nás nedostupná.

Běžně to začíná nenápadně. Pejsci a kočičky mají zprvu problémy a diagnózy, které jsou v zásadě jednoduché a za pár stovek. Ale jakmile přijde jejich komplikace, dostávají se na ceny v řádech tisíců až desetitisíců korun. Důležité je vědět, že bez pořádné diagnostiky se problém jen tlumí a nevyřeší.  Podrobnější diagnostika se pohybuje kolem 10 000 Kč - 15 000 Kč, ale může se vyšplhat až na 40 000 Kč.  A to ještě nemluvíme o případných operacích a následné léčbě.

Mezi nejčastější onemocnění našich mazlíčků patří gastro problémy, tedy průjmy a zvracení, dále dermatologické problémy, kašel a kulhání. Úrazy nejsou zdaleka tak časté, jako nemoci.

V běžném životě jsme zvyklí, že za své zdravotní ošetření nic neplatíme a neuvědomujeme si, že z našeho platu je každý měsíc odváděno dost peněz na zdravotní pojištění.

Proč jsme si ještě nezvykli pojišťovat naše miláčky? Kteří jsou součástí naší rodiny a tolik pro nás znamenají? V zahraničí, jako například ve Velké Británii, je to naprosto běžné. Lidé ví, že když chtějí poskytnout svým mazlíčkům tu  nejlepší péči, bez pojištění to nepůjde.

V České republice lidé teprve poznávají, že toto pojištění existuje a pomalu v něj získávají důvěru. Ale znáte to, důvěra se buduje dlouho, ale ztratit se dá během jednoho okamžiku.

Jak se v tomto světě zorientovat, když je to poměrně nová věc a nevíte, na co si dát pozor? Vždy je potřeba si ověřit, že  pojištění platí jak na nemoc, úraz, tak na odpovědnost. Lidé, kteří bez uvědomění uzavřou pouze úrazové pojištění, jsou pak na veterinární klinice zklamáni, když zjistí, že jim pojišťovna neuhradí nic, protože je zvířátko nemocné.

Dalším parametrem je limit plnění, kolik tedy můžete ročně čerpat z pojistky. Zde je třeba si uvědomit výše jmenované částky diagnostik a operací. A v neposlední řadě je to spoluúčast, tedy kolik z dané události zaplatíte.

A co se nám nikdy nechce a je to nutné, je přečtení si pojistných podmínek.  I když si myslíte, že je to směsice právních obratů, věřte, že jim rozumět budete a předejdete nesrovnalostem či zklamáním.

A jak se tedy vyhnout vysokým platbám u veterináře, jak jsme zmiňovali na začátku? Ve světe je běžné, že existují i pojištění, která za Vás zaplatí veterináři a Vy se na místě podílíte pouze spoluúčastí. V České republice existuje pouze jediné takové pojištění, najdete ho pod názvem PetExpert. Ostatní fungují na principu, že musíte vše zaplatit a pak s pojišťovnou vyřešit příslušné dokumenty a počkáte si na peníze.

Veterinární péče se pořád zdokonaluje a naši miláčkové tak mají lepší a lepší možnosti. Jen my, páníčci, si musíme pohlídat, abychom měli tu možnost jim vše poskytnout.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama