reklama
 

Jak v novém roce přečíst více knih?

Dejte si novoroční předsevzetí, které zaručeně splníte: Přečíst v roce 2019 více knih. Že seznam knih, které byste si chtěli přečíst máte, ale čas na čtení chybí? Pak se seznamte s audioknihami a vyzkoušejte „čtení ušima“.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Audiotéka

Obliba audioknih roste a důvodů k tomu je mnoho. Třeba ten, že pomáhají efektivně využívat čas a díky mobilním telefonům jsou vždy po ruce - s aplikací Audioteka máte v kapse přes 4 000 audioknih mnoha žánrů. Nejpopulárnější jsou detektivky, následované fantasy, sci-fy a literaturou faktu. Ve sbírce audioknih nechybí ale ani humorné audioknihy, klasická literatura, pohádky nebo audioknihy z žánru osobního rozvoje.

Čtěte třeba při úklidu

Poslouchat audioknihy a číst ušima můžete, na rozdíl od klasických knih, při řízení auta, během vaření, při procházkách nebo si třeba zpříjemníte běhání na páse ve fitness centru. "K audioknihám jsem se dostala v polovině letošního roku a každý měsíc ‚přečtu‘ minimálně dvě audioknihy. Každé ráno poslouchám při snídani, v koupelně a při dojíždění do práce," říká Kateřina J., lékárnice z Brna.

Nechte si předčítat

Audioknihy sice oceníte při různých manuálních činnostech, ale rozhodně si zaslouží vaši pozornost. Hlasy audioknihám totiž propůjčují opravdoví mistři v oboru, kteří požitek z psaného díla ještě znásobí. Audioknihy si tak nejvíce užijete během relaxace, kdy stačí zavřít oči a bez jakékoliv námahy se přenesete do světa fantazie.

Co si přečíst

Pět malých prasátek

Pavel Soukup vám bude vyprávět dokonale promyšlený příběh z pera Agathy Christie, během kterého budete koukat pod ruce Herculu Poirotovi při řešení případu 16 let staré vraždy. Služby  belgického detektiva si objednala mladá dáma Carla Lemarchantová, která dostala v matčině pozůstalosti dopis. Dopis, ve kterém  její matka tvrdí, že za vraždu svého manžela, Carlina otce, byla odsouzena nevinně. Co všechno Poirot během svého pátrání odhalí?

Až tady nebudu

Co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že za rok a půl zemřete? Když si jednoho lednového pondělí Jess Mountová prohlíží svůj Facebook, zjišťuje, že se čas na jejím účtu přehoupl o 18 měsíců dopředu. Přímo do dne, kdy zemřela. Psychologické drama s mysteriózním prvkem od Lindy Greenové, která debutovala úspěšným románem Před pikolou za pikolou načetli Andrea Elsnerová, Lucie Kožinová, Aleš Procházka.

Strašidelná chůva

Audio pohádka populární severské autorky Tuutikki Tolonen, vás zavede do okouzlujícího a zároveň zábavného světa. Světa, který je podobný tomu našemu, ale něco navíc mu přidává strašidelná chůva - vlasatá příšera páchnoucí močálem, která o sobě tvrdí, že se specializuje na péči o děti. Právě ona zaklepe na dveře dvou holčiček, jejichž rodiče odjíždí na dovolenou. Pohádkou vás provede nezaměnitelný hlas Báry Štěpánové.

Zaujal vás náš výběr? Získejte svou první audioknihu se 100korunovou slevou při zadání slevového kódu "Poslouchej". Více na www.audioteka.cz

reklama
reklama
reklama