reklama
 

Jak pečovat o vlasy? Rozmazlujte je!

Léto už je pomalu za námi, ale někteří z nás se na dovolenou teprve chystají. Podívejte se, jak ve slunných dnech pečovat o vaše vlasy!

Foto: Isifa/Thinkstock

Slunce nám přes léto krásně dobijí baterky, ale na oplátku si něco bere, zdraví našich vlasů. Pokud se o vlasy v létě nestaráme, budeme po prázdninách nemile překvapení. Podívejte se, jak pečovat o vlasy na dovolené nebo ve slunném počasí.

Vítr, chlorovaná voda, mořská sůl, suchý vzduch, to vše jsou nepřátelé našich vlasů. Když už používáme ochranné krémy na pleť proti slunci, trocha péče o vlasy už nás nezdrží.

Chraňte své vlasy

Ať už vyrážíte na dovolenou, nebo v těchto parných dnech jen do města, nezapomeňte si na hlavu dát klobou se širokou krempou. Nejen, že jde o elegantní doplněk, který sluší, ale ochrání i vaše vlasy před zbytečným vysušováním. Nezapomínejte i pod klobouk použít ochrané spreje na vlasy proti slunečnímu záření.

Noste drdoly!

Majitelky delších vlasů by si svou hřívu měly zatočit do drdolu tak, aby ochránily konečky před sluncem. Takto učesané vlasy postříkejte sprejem s UV filtry. Vyzkoušet můžete Hair Sun Protection od Korres nebo BC Sun Protect od Schwarzkopf Professional. Mastné částečky se rozptýlí  a ochrání je před třepením. Krátké vlasy ochraňte gely s UV ochranou, které nabízí L´Oreal nebo Nivea. Milovníci vodních sportů a koupání musí sáhnout pro přípravky, které jsou voděodolné.

Oplachujte se

Na každém koupališti dnes najdete sprchu. Proto, když vyjdete z moře, důkladně své vlasy opláchněte. Solné krystalky zůstávají na pokožce a přitahují pozornost slunečního záření. Po osprchování naneste ochránné spreje a krémy.

Na dovolené se rozmazlujte

Po návratu z pláže si vlasy umyjte šamponem, které je vyčistí a hydratují. Vozte si sebou speciální hydratující šampony, které vám osvěží nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Po umytí si dopřejte vlasové kúry. Někdy stačí vmasírovat jen trochu olivového oleje. Po návratu z vaší dovolené  zajděte ke kadeřníkovi a nechte si zastříhnout roztřepené konečky. Moderní salony nabízí speciální masky a balíčky pro unavené vlasy po letních měsících.

Domácí péče

Pokuste se svým vlasům preventivně dodávat vitamíny A a B, které zabrání jejich poškozování a poskytují ochranu před UV zářením. Před dovolenou se vyhněte barvení , velmi tím vlasy oslabíte. Dopřejte svým vlasům domácí masky, které nestojí moc peněz, ale fungují. Dobrým typem je smíchat 50 ml panenského olivového oleje s žloutkem a aplikovat na vlasy. Zabalte je do fólie a zateplete do ručníku. Po 20 minutách spláchněte a umyjte šamponem. Uvidíte, že po suchém a teplém létě získají krásný a svěží vzhled.

reklama

Komerční tip

reklama