reklama

Irácká herečka zažaluje týdeník kvůli fotce k článku o tloušťce. Uráží Arabky, tvrdí

Irácká herečka Inás Tálibová žaluje časopis The Economist za to, že použil její fotografii ke článku o tom, že arabské ženy jsou tlustší než muži. Podle herečky týdeník použil snímek bez jejího svolení, vytrhl ho z kontextu, upravil ve photoshopu a porušil její svobodu i soukromí.

Irácká herečka Inás Tálibová
Irácká herečka Inás Tálibová | Foto: Profimedia.cz

V Iráku známá herečka a moderátorka talk show v rozhovoru uvedla, že zahájila právní kroky ve Spojeném království. Týdeník na žádost o komentář bezprostředně nereagoval, napsal zpravodajský server BBC News.

Článek s názvem Proč jsou ženy v arabském světě tlustší než muži časopis zveřejnil koncem července. Snímek Tálibové, který v něm použil, byl pořízen před devíti měsíci na mezinárodním festivalu v irácké provincii Babylón.

Text tvrdí, že chudoba a společenská omezení, která drží ženy v domácnosti, jsou jedním z důvodů, proč má nadváhu více arabských žen než mužů. Dalším důvodem může být to, že někteří muži považují "křivky" za atraktivnější. "Iráčané často uvádějí jako ideál krásy Inás Tálibovovou, herečku s oblými křivkami," stojí v článku.

Tálibová text označila jako "urážku arabské ženy obecně a iráckých žen zvláště" a tázala se, proč se týdeník The Economist "zajímá o tlusté ženy v arabském světě, a ne v Evropě nebo USA".

Televizi Al-Arabíja herečka řekla, že kvůli článku čelila šikaně na sociálních sítích. Dodala, že časopis má smůlu, protože ji rozzlobil. "Nevěděli, že jsem celebrita a veřejně známá osoba. Krize dokážu proměnit v zisk," uvedla herečka.

Časopisu New Lines sdělila, že je zdravá a spokojená s tím, jak vypadá. "Pro mě je to jediné, na čem záleží," prohlásila herečka.

Dvaačtyřicetiletá Tálibová patří mezi nejznámější irácké herečky a na instagramu ji sleduje devět milionů lidí. Článek týdeníku Economist čelil kritice i na sociálních sítích, někteří uživatelé jej obviňovali z "rasismu", "sexismu" a "zahanbování" arabských žen.

Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama