reklama

Hromadné propouštění: Z osmnácti firem odejde 1212 lidí

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Hromadné propouštění v listopadu nahlásilo 18 zaměstnavatelů. O práci má touto formou přijít 1212 lidí. Informoval o tom Úřad práce ČR. Nejvíce zaměstnavatelů - šest - je z Prahy. Nejvyšší počet lidí - 532 - přijde o práci v Moravskoslezském kraji.
Z okresního hlediska je na tom nejhůř Frýdek-Místek, kde se hromadné propouštění dotkne 460 lidí. Všichni jsou zaměstnanci OKD.

Největší hromadné propouštění nahlásila v listopadu OKD (460 lidí), následují ČEZ (76 lidí po celé republice) a společnost EagleBurgmann Bredan, výrobce pružných dílů do potrubních systémů se sídlem v Jílové u Prahy (67 lidí).

O hromadné propouštění se jedná tehdy, pokud dostane ve firmě s dvaceti až sto zaměstnanci výpověď minimálně 10 lidí, v podniku se 101 až 300 pracovníky aspoň desetina zaměstnanců a ve společnosti s více než 300 zaměstnanci minimálně 30 lidí.

Předtím, než dá zaměstnavatel výpovědi jednotlivým zaměstnancům, musí o svém záměru písemně informovat, a to nejpozději 30 dní předem, odborovou organizaci, radu zaměstnanců a také příslušnou krajskou pobočku úřadu práce.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama