reklama

Libido, peníze nebo strach a smrt? Jaké téma podle zvěrokruhu otevírá váš rok 2022

Ocitáme se na startovní čáře nového a dosud nepopsaného roku. Jaký bude, zatím nevíme. Unikátní karty Psycards nám však napoví, na co bychom se měli soustředit první měsíc roku 2022. Jaké je právě vaše lednové téma?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Leden je podle gregoriánského kalendáře prvním měsícem v roce a má 31 dní. Český název pravděpodobně pochází od slova "led", kterého tento měsíc bývalo všude plno.

Z lednových pranostik

Z lednových pranostik

  • Je-li v lednu moc sněhu, bude v červnu dostatek sena.
  • Ryje-li krtek v lednu, skončí zima v květnu.
  • Když je leden studený, bude duben zelený.
  • Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí.
  • Když v lednu hrom se ozve, hojnost vína je v očekávání.
  • Je-li leden jasný, rok bude krásný.
  • V lednu za pec si sednu.

Slunce putuje v Kozorohu a 20. ledna ve 3:39 hodin vstupuje do znamení Vodnáře. Nastává tradičně nejchladnější část zimy. Novoluní v Kozorohu nastane 2. ledna, úplněk v Raku 18. ledna. Na Tři krále, 6. ledna, končí čas Vánoc a začíná Masopust.

Podle tradiční čínské medicíny je v lednu nejvíce oslaben močový měchýř, jehož smyslovým orgánem jsou uši. Měli bychom si dávat pozor na prochladnutí a konzumovat převážně zahřívací potraviny, jakými jsou například pohanka, rýže, jáhly, kuřecí a skopové maso, vnitřnosti, vejce, ořechy, máslo a jiné tuky, stejně jako zázvor nebo skořice. Močový měchýř lze posílit i čajem z květů černého bezu, přesličky, jitrocele nebo břízy.

Lednové téma k zamyšlení pro každé znamení zvěrokruhu najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama