reklama

Výklad na duben: Kozorozi by se měli uvolnit, Blížence čeká atraktivní zpráva

Zima už je dávno pryč a jaro nabírá na síle. Březen se přehoupl do dubna, zimní čas v letní. Jak se na nadcházející měsíc připravit podle tarotových karet? Máme odpověď pro každé znamení zvěrokruhu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Duben má 30 dnů a je čtvrtým měsícem gregoriánského kalendáře. Původ slova je pravděpodobně odvozen od pučících dubů, které se v této době začínají probouzet. Sluníčko nabírá na síle a krajina se halí do jarně pastelových odstínů.

Z dubnových pranostik

Z dubnových pranostik

  • Prší-li na svatého Huga, bývá mokrý máj.
  • Mokrý duben značí suchý červen.
  • Je-li duben chladný a deštivý, bohatá úroda nás navštíví.
  • Mokrý duben slibuje hojnost ovoce.
  • Bouřky v dubnu zvěstují teplé léto.
  • Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.
  • Prší-li na svatého Vojtěcha, neurodí se švestky.
  • Čím kvete trní později, tím méně se urodí sena a obilí.

První dubnový den se lidově označuje jako apríl a už od 16. století bývá spojován s nejrůznějším vtipkováním a nevinnými žertíky. Novolunní nastává tento měsíc hned dvakrát, 1. dubna v Beranu, 30. dubna v Býku. Úplněk ve Váhách čekejte 16. dubna. Poslední den v měsíci je tradičně spojován s pohanským zvykem pálení čarodějnic, též nazývaným filipojakubská nebo Valpuržina noc. Lidé se scházeli u otevřených ohňů a oslavovali příchod jara. Typické bývalo i stavění májky, symbolizující nový život a probuzení po dlouhé zimě. Na mnohých místech se tradice stále udržuje.

Podle tradiční čínské medicíny bývají v dubnu nejvíce ohrožena játra. Ta mají svou nezastupitelnou roli v detoxikaci organismu a jsou největším orgánem dutiny břišní. Prokážete jim velkou službu, když na pár dní z jídelníčku vyřadíte živočišné produkty. Podle orgánových hodin je pro játra důležitý klid a teplo po 23. hodině.

Karetní výklad na duben pro každé znamení zvěrokruhu najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama