reklama

Únorový výklad: Lvi, pozor na milostné pletky. Býci získají pracovní příležitost

Nový rok už není nový a život se vrátil do svých obvyklých kolejí. Je tu únor, další zimní měsíc, a s ním i zbrusu nový karetní výklad pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Na co se můžete těšit a čemu se raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem v roce a má 28 dní. V přestupném roce (naposledy to byl rok 2020) mívá 29 a třikrát v historii měl dokonce 30 dní. Český název vysvětlují jazykovědci nejčastěji tím, že se v tuto dobu při tání ledu noří ledové kry na řekách.

Z únorových pranostik

Z únorových pranostik

  • Je-li v únoru sníh a led, v létě nanesou včely med.
  • Když skřivánek v únoru zpívá, velká zima potom bývá.
  • Únor bílý, pole sílí.
  • Únorová voda pro pole je škoda.
  • Teplý únor, znamená studené jaro a teplé léto.
  • Na Hromnice o hodinu více.
  • Na svatého Blažeje pije skřivan z koleje.

Slunce putuje ve Vodnáři a 18. února v 17 hodin a 43 minut SEČ vstupuje do znamení Ryb. 2. února slavíme Hromnice (svátek světel), což je přibližně polovina času mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. V keltském kalendáři se Hromnice označují jako Imbolc, svátek zaslíbený keltské bohyni Brigit ("Vznešená"). Tato bohyně bývá spojována především s hojností, plodností, léčitelstvím a ochranou domácího krbu. Je také patronkou věštců a její kult je spjat s posvátnými studněmi. Novoluní ve Vodnáři nastane 1. února, úplněk ve Lvu 16. února.

Podle tradiční východní medicíny jsou v únoru nejvíce ohroženy ledviny. Číňané považují tento párový orgán za sídlo životní energie a věří, že právě tam je uložena podstata života. Emoce, která je s ledvinami spojována, je strach. Mezi potraviny podporující práci ledvin patří například tuňák, černé fazole, hrášek, pohanka, jáhly, vejce, zázvor nebo červená řepa. Z bylinek pak vrbovka malokvětá nebo bříza bělokorá.

A jaký bude nadcházející měsíc pro jednotlivá znamení zvěrokruhu podle tarotových karet? Podívejte se v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama