reklama

Tarotový výklad na říjen: Přečtěte si, co vás čeká, ať máte náskok

Říjen je ryze podzimní měsíc. Někdo ho nemá rád, ale je i celá řada lidí, kterým podzim naopak vyhovuje. Ať už patříte do jakékoli skupiny, podívejte se na říjnové rady tarotových karet a mějte náskok před událostmi, které se teprve stanou.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Říjen je desátým měsícem roku podle gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Český název je odvozen od jelení říje, ovšem latinský ekvivalent (October) znamená osmý měsíc a svůj původ má v římském kalendáři. Tam totiž rok začínal březnem.

9. října bude novoluní ve Váhách a 24. října úplněk v Býku. Navíc nás čeká přechod na zimní čas; dojde k němu 28. října, kdy ručičky hodin posuneme o 1 hodinu zpátky. 

  "V říjnu mráz a větry - leden, únor teplý." Lidová pranostika Listy, podzim, k citátu, žena.cz

V říjnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce oslaben žaludek, který je také emočně nejcitlivějším orgánem našeho těla. Proto jakýkoli prožitý stres výrazně oslabuje jeho funkci a celkově našemu zdraví neprospívá. Žaludku ulevíte třeba bylinkovým čajem; vhodný je pelyněk, měsíček lékařský, zeměžluč nebo kopřiva.

A co vám karty pro nadcházející měsíc radí?

Více v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama