reklama

Váhy, buďte k sobě laskavé, Štíři, šetřete energií: Červnový výklad pro každé znamení

Před námi je poslední měsíc školního roku. Teplé dny ještě tu a tam střídají chladnější a lepší dny horší. Aby těch méně šťastných nebylo příliš, nechte si poradit a přečtěte si nový karetní výklad. Co vás v červnu čeká a před čím byste se měli mít na pozoru?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Červen je šestým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Jeho název je nejčastěji odvozován od červenání ovoce a zrání jahod, někdy se ale také můžete setkat s názorem, že slovo souvisí s červy; ti v tomto období dělají největší škody na budoucí úrodě. Další z teorií přiřazuje původ červci, drobnému hmyzu, který se v červnu sbíral a sloužil k výrobě červeného barviva

Z červnových pranostik

Z červnových pranostik

  • Je-li červen deštivý, krásný červenec nás navštíví.
  • Hřmí-li v červnu, bude mít žito hrubé zrno.
  • Suchý červen plní sudy dobrým vínem.
  • Kazí-li červen sena, prospívá ovsu.
  • Když červen sluncem pohostí, úroda bude v hojnosti.
  • Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.
  • Od svatého Jana Křtitele běží slunce k zimě a léto k horku.

Červen je měsícem nadcházejícího léta, dlouhých dnů a teplých nocí. Děti se těší na prázdniny a čas plyne vesele a radostně. Astronomické léto začíná v letos 21. června v 11 hodin a 14 minut. Noc je nejkratší a den nejdelší, nastává letní slunovrat. Úplněk ve Střelci čekejte 14. června, novoluní v Raku 29. června. Za zmínku stojí noc z 23. na 24. června, kterou nejčastěji známe pod názvem Svatojánská. Ta je spojována s milostnými rituály, červenou magií a zázraky. Země vydává své poklady, trhají se léčivé byliny, jejichž síla je silou Svatojánské noci ještě umocněna.

V rámci tradiční čínské medicíny je nejvíce oslabeno tenké střevo, jemuž přísluší element ohně. Volte především lehkou stravu bohatou na vlákninu a zařaďte do svého denního programu také přiměřený pohyb.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu tento měsíc, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama