reklama

Panny čeká milé setkání, váhy by měly zariskovat: Co vám radí karty na listopad

Za okny fouká a teploty klesají čím dál níž. Někteří pomalu začínají myslet na Vánoce, stále je ale dostatek času, nákupy neutečou. Co by vám ale utéct mohlo, nebudete-li ve střehu, vědí tarotové karty. Nač byste se měli připravit a co určitě nedělat? Přečtěte si nový tarotový výklad a získejte náskok.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Babí léto je dávno pryč a zamračená obloha bývá častým průvodcem stále se zkracujících dnů. Jak už sám název napovídá, zbylé listí padá ze stromů a příroda se připravuje na dlouhé období klidu. Spousta živočichů se ukládá k zimnímu spánku a často se objevují i první sněhové vločky.

Z listopadových pranostik

Z listopadových pranostik

  • Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
  • Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo chytí.
  • Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima.
  • V listopadu příliš mnoho sněhu a vody, to je známka příští neúrody.
  • Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí.

Listopad je jedenáctým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. V původním římském kalendáři byl však listopad měsícem devátým; proto ho v mnoha jazycích známe pod názvem november (novem = devět).

Tento měsíc nás 4. 11. čeká novoluní ve štíru, 19. 11. úplněk v býku. První den v měsíci patří všem svatým a hned ten další památce zesnulých. Na Dušičky se prý setkává svět živých a mrtvých a noc je zasvěcena duchům. 11. 11. přijíždí Martin na bílém koni a 30. 11., na svatého Ondřeje, přichází den vhodný pro nejrůznější kouzla a věštby.

Podle tradiční čínské medicíny jsou v listopadu nejvíce ohroženy plíce. Vhodnou bylinkou je třeba jitrocel kopinatý, který se doporučuje užívat v době nachlazení pro jeho antiseptické a dezinfekční účinky. Mimo jiné tlumí nepříjemný kašel a uvolňuje hleny.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama