reklama
 

Přichází období lásky, učení se a také odkrývání masek, říká kartářka Helen Stanku

Pokud věříte, že existuje něco mezi nebem a zemí, přečtěte si následující rozhovor s vědmou a kartářkou Helen Stanku.

Foto: Nina Vránová

Helen Stanku patří mezi naše nejznámější, kartářky a vědmy. Protože mě její předpovědi zaujaly, sleduji ji už několik let a musím říct, že její slova sedí na jedničku.

Proto jsem ji oslovila, vyzpovídala a také poprosila o malé shrnutí pro tento, pro mnohé z nás, dosti náročný rok…

Ezoterika je dnes na vzestupu, jak tenhle trend vnímáte vy, jako vědma a kartářka?

Je dobře, že máme svobodu, a můžeme se bez obav z pronásledování za svou touhu objevovat věnovat i dříve a leckde stále tabuizujícím věcem. V lidstvu je stále touha pochopit, poznat a zkoumat věci, které mají jistý přesah.

Vědma zní opravdu zajímavě, co si pod tím pojmem mají čtenářky představit? Znamená to, že když k vám přijdou na konzultaci, ani nemusíte brát do ruky karty a už víte, kdo před vámi stojí?

Jako vědma pracuji hodně s intuicí. Klienta, který ke mně přijde, navnímám pomocí svého cítění a ano, zpravidla už od dveří vím, s čím přišel, co bude řešit a jak přijme věci, které se dozví. Karty jsou naprosto fantastická pomůcka. Kdysi lidé četli symboly ve svém okolí, každý ví, že nalézt čtyřlístek přináší štěstí, někdo ví, že vidět ledňáčka znamená ochranu před neštěstím a hromy, blesky. Nit je symbolem lidského života a osudu. Karty jsou takovým vynálezem, který usnadňuje práci s odečítáním symbolů, protože každá z nich má svoji symboliku, svoji energii a na základě principu synchronicity, kdy všechno stejné se přitahuje, si tazatel vybere vždy ty karty, které mu mají co sdělit a korespondují s jeho situací.

Mně, jako vědmě, to velmi usnadňuje práci. Pak už mi stačí být pouze nakontaktována na klientovy energie a vše mu vyložit tak, aby porozuměl i on. Karty jsou pouze vodítkem, vše mám před očima. Jde to i bez karet, ale potom ty informace přicházejí podle jiných pravidel a často je to energeticky i velmi vysilující. Vědma bez energie je jako rádio bez baterie. Pro ucelenější pohled pracuji i s kyvadlem a automatickou kresbou.

Pracujete s kartami, runami, umíte otevřít třetí oko - intuici… Jak takové sezení u vás probíhá a s čím vás lidé nejvíce oslovují?

Intuice je vlastnost, která je nám lidem do vínku dána snad od počátku věků. Ne každý ji však umí využívat. To, že tušíte, když zvednete telefon, kdo vám volá, asi znáte sama. Vyladit se na volajícího a vycítit, proč volá a co si řeší, už může být oříšek. Lidé si nejvíce řeší vztahy. A právě to vyšší vyladění se na druhé je jednou z věcí, které lidi ke mně nejvíce přivádí. Když vycítíte, že druhý potřebuje chvilku samoty, aby se dostal sám k sobě do svého středu, a budete dělat rámus a dožadovat se pozornosti, přijde zákonitě třesk. Když mu dáte to, co potřebuje, odvděčí se vám tím, že se naučí i on respektovat vás, neboť vy vždy vycítíte, jak nejlépe dát najevo i své potřeby.

Můžete mít harmonický vztah. Vyladění se na druhé je pouze jeden z aspektů vyvinuté intuice. Lidé chtějí mít náskok v rozhodování se, získávání informací, realizaci vizí… Sezení samo o sobě neprobíhá dlouho, ale hodně lidí, kteří si tím prošli, tvrdí, že to pro ně byl silný zážitek. Pracuji v pyramidě, kterou v pracovně i pro tento účel mám. Pomocí vlastního rituálu inspirovaného mými Mistry, vlastní bioenergií a napojením provedu iniciaci a je pak už na každém, jak se svým propojením se zdrojem v životě nechá vést. Mám docela dost zpětných vazeb od lidí, pro něž to byl od začátku fičák, ale i od těch, kteří vnímali změny k lepšímu velmi pozvolna, nebo těch, co nečekali vůbec nic a nalezli sebe.

Pořádáte i semináře, učíte lidi, jak pracovat se svou intuicí. Popište nám prosím, jak takový seminář probíhá?

V současné době probíhá roční kurz, kde předáváme svým žákům, společně s kolegou Miroslavem Musilem, který má mimo jiné mezinárodní registraci energoterapeuta systému Arolo. Máme své know-how z oblasti všeho, co s intuicí, skrytými naukami, práce s lidskými energiemi, a třeba také orákuly nebo tvarovými zářiči souvisí. Je přirozené, že v každém učení vždy odpadne pár studentů, pro které to není. Mě velmi těší, že u nás jich velká většina dochází dál a stal se z nás ucelený kolektiv, se kterým se budu nerada loučit. Všichni, kteří tam jsou, umí pomáhat druhým, znají zásady práce s energií, jsou intuitivní, empatičtí a znají víc, než by se mohlo zdát. Přesto ctí etický kodex a svých znalostí nezneužívají. Scházíme se jednou měsíčně nedaleko Karlova mostu v Klubu Novotného Lávka a do pozdních odpoledních hodin předáváme znalosti.

Dokážete své schopnosti využít i v soukromém životě, třeba při hledání ideálního partnera, nebo pro sebe je to jiné?

Při hledání ideálního partnera je důležitá objednávka a chuť se vázat. Tu potřebu v současné chvíli nemám. Myslím si, že každý by si měl nejprve ujasnit, co od života chce, co je možné a reálné a co pro to může udělat on a kolik energie do toho chce vložit. Lidé často potřebují pouze s někým sdílet. Řada mých klientek chce mít spřízněnou duši, ale doma už nikomu dělat servis nehodlá. Nemyslí si, že lásku si musí zasloužit. Ta buď je, nebo není. Vztahy se mají budovat pozvolna, a když se mě klientka přijde zeptat na to, jestli je její objev ten pravý, vždy se podívám nejdříve, jestli tam není nějaká brzda, nějaká jiná žena, či závazek, o kterém se objev zapomněl zmínit, pak na povahové a charakterové vlastnosti a pak na to, nakolik tam bude pršet štěstí a nakolik se jedná o omyl.

Tento rok má být podle předpovědí, které jsem četla, hodně o vztazích, lásce, nových začátcích… Jak ho vidíte vy, můžete nám nastínit krátkou předpověď na rok 2019? A co bychom mohli dělat, abychom potenciálu tohoto roku využili co nejvíc?

Teď přichází období lásky, učení se a také odkrývání masek. Hodně věcí vyjde na povrch, některé velmi překvapí, ale nějak tím vším proplujeme na příznivé vlně. Učme se, pozorujme, naslouchejme a buďme vděční za to, že můžeme. Je čas na lásku, čas cestovat, investovat do budoucnosti, vzdělávat se a budovat.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama