reklama

Karetní výklad na duben: Panny si budou užívat, Váhy povede intuice

Další měsíc roku 2023 uplynul a nový právě začíná. Je tady duben, svěží čas, kterému vládne především zelená. Abyste si nadcházející týdny užili co nejlépe, je tady i náš originální karetní výklad pro každé znamení zvěrokruhu. Získejte výhodu a přečtěte si, nač byste se měli soustředit, nad čím zamyslet a do čeho se raději nepouštět.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Duben je v mnoha směrech příjemným obdobím. Chladných dnů je sice stále dost, přesto jsou průměrné teploty už vcelku přívětivé a dny utěšeně dlouhé. Lépe se vstává a snadněji podléhá svěží, nadějeplné atmosféře čtvrtého měsíce roku.

Z dubnových pranostik

Z dubnových pranostik

  • Duben je napůl březen a napůl květen.
  • Mokrý duben slibuje dobrou sklizeň.
  • Hodně-li v dubnu vítr duje, stodola se naplňuje.
  • Bouřky v dubnu zvěstují dobré léto.
  • Je-li duben hojný vodou, bude říjen hojný vínem.
  • Panská láska a dubnový sníh za mnoho nestojí.

Původ slova duben je pravděpodobně odvozen od pučících dubů, které jsou v tomto období mimořádně aktivní. První den v měsíci bývá tradičně označován jako apríl a už od 16. století je spojován s nejrůznějším vtipkováním a nevinnými žertíky. Úplněk ve Váhách nastává 6. dubna, novoluní v Beranu 20. dubna. Poslední den v měsíci je od nepaměti spojován s lidovým zvykem, tzv. pálením čarodějnic, nazývaným také Filipojakubská nebo Valpuržina noc. 

Podle tradiční čínské medicíny bývají v dubnu nejvíce ohrožena játra. Ta mají svou nezastupitelnou roli v detoxikaci organismu a jsou největším orgánem dutiny břišní. Prokážete jim velkou službu, když na pár dní z jídelníčku vyřadíte živočišné produkty (maso, mléko a mléčné výrobky) a naopak přidáte více zeleniny a ovoce. Játra posílíte také bylinkami; dobře jim udělá třeba ostropestřec mariánský, smetanka lékařská, řepík nebo čekanka. 

Co přinese duben jednotlivým znamením zvěrokruhu podle tarotových karet, se dozvíte v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama