reklama

Karta na týden od 8. února: Seberte odvahu, právě teď je nejlepší čas

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, které určují charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Způsobů, jak vykládat tarotové karty, je celá řada. Existují nejrůznější schémata, která však slouží spíše jako inspirace či zpestření konkrétního výkladu. Mnoho kartářů má svůj vlastní systém, vytvořený třeba na základě zkušenosti či aktuálního rozpoložení.

Týden od 8. února bude ovlivňovat karta Vůz. Ta patří do skupiny karet velké arkány, které udávají hlavní téma výkladu a základní dějovou linku celého "příběhu", kterým lidský život dozajista je.

Význam karty

Tarotová karta Vůz symbolizuje změnu, vítězství, triumf, posun vpřed, dobrodružství, ale i protikladné síly, které je třeba spojit, dualitu života, ženský a mužský princip. Je čas sebrat odvahu, překonat případné překážky a převzít zodpovědnost za své činy. Zásadní je váš přístup k životu, resp. situace, ve které se zrovna nacházíte. Můžete uchopit otěže a být tím, kdo řídí svůj život, anebo se jen nechat unášet a směr nechat na druhých. Karta často hovoří také o cestách v pravém slova smyslu, případně o událostech s cestováním spojených. V každém případě značí potenciál a posun vpřed či výš. 

Co můžete udělat

Seberte odvahu, právě teď je nejlepší čas. Buďte podnikaví, aktivní a otevření novému. Uvědomte si, že ten, kdo řídí váš život, byste měli být jen vy sami. Buďte vytrvalí a jděte si za svým. Odlišné barvy sfing na kartě nevnímejte jako protiklady, které jdou proti sobě, ale jako dvě různé síly, které je třeba propojit, aby se doplňovaly.

Na co pozor

Nebuďte zbrklí a sebestřední, neskromní a nepřiměřeně ambiciózní na úkor druhých. Pozor na bezohlednost, lehkovážnost a netrpělivost. Nejsou dobrými rádci a zavedou vás jinam, než byste si přáli.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama