reklama

Karta na týden od 8. srpna: Podívejte se na věci z jiného úhlu, pravda má více podob

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týden od 8. srpna bude svou energií ovlivňovat Viselec. Jde o kartu takzvaných velkých arkán, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. Co karta znamená, je-li vytažena jednotlivě, nikoli v rámci celého karetního výkladu? 

Význam karty

Viselec se objevuje často v situacích, které se zdají být nějakým způsobem zabrzděné. Pocit stagnace, mrtvého bodu, neschopnost posunout se z místa… I takové okamžiky jsou však potřeba, protože umožňují nahlédnout na problém ještě z jiného úhlu. Osoba na kartě visí hlavou dolů, má tedy možnost vidět věci jiným způsobem. Může jít o pohled, který dosud nevnímala, neuvědomovala si jej. 

S Viselcem je někdy spojováno také téma oběti. Někdy je nutné něco obětovat, vzdát se toho ve prospěch dalších věcí. Nemusí jít vždy o hmatatelnou záležitost, opustit můžete třeba názor, na kterém jste dosud lpěli. Občas je dobré zastavit se a zamyslet nad tím, co považujeme za neměnné až dogmatické. Právě to může být tou pomyslnou brzdou.

Co můžete udělat

Zamyslete se nad tím, proč jste se zasekli, co nevidíte a stále vám uniká? Přehodnoťte svůj postoj, buďte k sobě upřímní a popravdě pojmenujte věci, které vás brzdí. Využijte dočasné příležitosti vidět věci jinak.

Na co pozor

Pozor na rezignaci; to, že se momentálně nedaří, není důvod k tomu, abyste se vzdávali. Vyvarujte se situacím, které vás zatěžují, neobětujte se pro věci, které vám nepřinášejí radost. Nenechte se využívat k dosažení cílů někoho jiného. 

Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama