reklama

Karta na týden od 8. listopadu: Neváhejte se prosadit, na agresi zapomeňte

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Vánoce jsou skoro za dveřmi a s nimi i každoroční nákupní horečka. Zatím nekulminuje, ale všeobecné napětí už začíná být znát. Pojďte se s námi na chvilku zastavit a nahlédnout pod pokličku nadcházejícího týdne. Co říkají tarotové karty?

Týden od 8. listopadu bude svou energií ovlivňovat Císař. Jde o kartu tzv. velkých arkán, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. 

Význam karty

Císař symbolizuje sílu a řád, rozum, nekompromisnost a moc. Nezřídka ve výkladu představuje otce, je archetypem autority a reprezentuje mužský princip. Je vůdčí osobností a ochráncem slabších. Má jasno v tom, co chce, a zná způsob, jak toho dosáhnout. Je přímočarý, neústupný a důsledný. Má kontrolu nad životem a nese odpovědnost za své činy. Stojí nohama pevně na zemi a je spravedlivý. Pobízí k aktivitě, transparentnímu jednání a rozhodnosti. Pravděpodobně bude třeba udělat kroky v jisté situaci, převzít nad ní kontrolu. Ke slovu se může dostat i otázka sebeovládání jako zdroje vnitřní síly a nezdolnosti.

Co můžete udělat

Jednejte rozhodně a sebevědomě. Převezměte zodpovědnost za své činy, uvažujte realisticky. Svou energii zaměřte jedním směrem, ovládejte se a zůstaňte spravedliví. Mějte důvěru sami v sebe a udržte si nadhled. Neváhejte se prosadit a nastolit řád tam, kde je ho třeba.

Na co pozor

Nezneužívejte své moci, nebuďte pomstychtiví, ješitní a urputní. Zachovejte si chladnou hlavu, netlačte a nemanipulujte. Nebuďte zbytečně tvrdí, zapomeňte na agresi a vězte, že autorita vzniká přirozenou úctou k vaší osobě, nikoli vynucováním a použitím síly.

Kvůli roztroušené skleróze hýbe jen hlavou: Je to kruté, ale neumírám, já takhle žiju | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama