reklama

Karta na týden od 7. listopadu: Nenechte druhé řídit váš život, rozhodujete vy

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týden od 7. listopadu bude svou energií ovlivňovat Vůz. Jde o kartu takzvaných velkých arkán, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. Co karta znamená, je-li vytažena jednotlivě, nikoli v rámci celého karetního výkladu? 

Význam karty

Vůz se obvykle objevuje v situacích, kdy je třeba posunout se dál, převzít zodpovědnost za své činy, dospět a osamostatnit se. Takový okamžik vyžaduje odvahu i odhodlání, rozvržení sil a rozhodnost. Velmi přitom záleží na tom, jaký přístup k životu máte. Chcete být tím, kdo určuje směr, anebo raději přenecháte rozhodování druhým, a to i v případě, že jde o vás? Věci někdy naberou rychlý spád; rychlejší, než se původně očekávalo. V takové chvíli je nutná ostražitost a vědomí, že víte, kudy má vést vaše cesta. Snažte se udržet otěže svého života pevně v rukách, abyste ustáli i případné překážky na dráze a byli stále tím, kdo řídí. 

Co můžete udělat

Seberte odvahu a dejte najevo, oč vám opravdu běží. Ujasněte své preference, vytyčte si cíle. Buďte vytrvalí ve svém rozhodování, a jste-li přesvědčeni o správnosti svého počínání, neustupujte. Rozporuplné energie, které vámi zmítají, vnímejte jako přínos; jde o různá hlediska, která se navzájem nevyvracejí, ale doplňují se a umožňují lepší průnik do situace.

Na co pozor

Netlačte a neukvapujte se. Nebuďte urputní a bezohlední. Nedovolte, aby vaše ambice převálcovaly práci a snahu druhých. Pozor však i na příliš laxní přístup a neaktivitu.

Nekonečná řada českých umělců. Dostavba katedrály sv. Víta trvala dlouhá staletí | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama