reklama

Karta na týden od 7. června: Nebuďte součástí davu, jděte vlastní cestou

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Tarotových balíčků je celá řada. Nepočítají se na desítky, ale na stovky, a dost možná i na tisíce. Některé z nich jsou všeobecně známé, jiné zapadnou do pestré skupiny tarotových variací. K balíčkům, které se však dají označit za převratné, patří Rider Waite Tarot z roku 1909. Ten jako vůbec první přinesl obrázky i na malých arkánách.

Týdnu od 7. června bude vládnout tarotová karta Král holí. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Král holí představuje vášeň, energii, cílevědomost a inspiraci. Je charismatický, cílevědomý, se smyslem vybudovat či upevnit v druhých sebedůvěru. Nikdy není součástí davu, ale kráčí svou vlastní cestou. Jen on si určuje cíle a způsoby, jak jich dosáhnout. Je pevný ve svém postoji a jistý v názorech. V souvislosti s touto kartou čekejte vlnu nové energie i příležitost aktivně jednat. Okolnosti budou možná vyžadovat i trochu zdravého riskování, které si ovšem můžete na základě svých zkušeností dovolit. 

Co můžete udělat

Buďte aktivní a zdravě sebevědomí. Stůjte si za svým názorem, diskutujte a "nedejte se". Podpořte ty, kteří to potřebují. Buďte přátelští, srdeční a velkorysí. Využijte své charisma, díky kterému dosáhnete výš.

Na co pozor

Pozor na přílišnou tvrdost z vaší strany. Nemanipulujte okolím, nejednejte jen na základě vlastní moci. Nezneužívejte své postavení, nebuďte panovační a tvrdohlaví. Uvědomte si, že ne vždy musíte mít pravdu.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama