reklama

Karta na týden od 5. prosince: Kdo chce moc, nemá nic. Buďte proto trpěliví

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 5. prosince bude vládnout tarotová karta 7 pentaklů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Sedmička pentaklů obvykle ukazuje na potřebu trpělivosti - všechno má svůj správný čas. To bude dobré si během nadcházejících dnů jasně uvědomit, netlačit na pilu a nesnažit se věci uspěchat. Přílišná snaha ovlivnit chod událostí ničemu nepomůže, naopak může být po všech stránkách kontraproduktivní. Dobrou zprávou je, že karta skrývá potenciál dlouhodobého růstu, ten ale bude jen velmi pozvolný, vyžadující klid a prostor k dozrání.

Dalším tématem, který Sedmička pentaklů nabízí, je otázka, zda těžce vynaložené úsilí stojí za klubající se výsledek. Není poklad, o který vám jde, zakopán příliš hluboko? Někdy je snaha zbytečně velká v porovnání s tím, co se vrací. Pak je dobré se zamyslet, zda by nebylo efektivnější soustředit se jinam. 

Co můžete udělat

Buďte trpěliví a snaže se zachovat klid i v případě, že věci nejdou podle vašich představ. Vydržte u svých projektů, případně je jen zkontrolujte a podle potřeby upravte. Zůstaňte pyšní na svou práci, nelitujte píle a věřte v dobrý výsledek. V době čekání na úrodu můžete začít plánovat další kroky.

Na co pozor

Nehledejte chyby tam, kde nejsou - existuje šance, že je v souvislosti s tím uměle vytvoříte. Nebuďte pesimističtí, nestěžujte si na nepřízeň osudu. Pozor si dejte na lenost a pasivitu - rukama složenýma v klíně ničeho nedosáhnete. 

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama