reklama

Karta na týden od 5. července: Přepadnou vás pochybnosti, vnímejte svět ale pozitivně

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Horké dny a občas i noci jsou jasným ukazatelem toho, že je tu čas prázdnin a dovolených. Možná už jste vyrazili, třeba se teprve chystáte. V každém případě je dobré vědět, nač se během nadcházejících dnů připravit. Co tarotové karty radí tentokrát?

Týdnu od 5. července bude vládnout tarotová karta Pět pentaklů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka pentaklů nepatří ke kartám, které (už na první pohled) potěší. V každém případě ovšem platí, že i v tom zdánlivě špatném je třeba hledat lepší stránku. Tématem karty pro nadcházející týden je zdánlivý pocit oběti, nedostatku a strádání. Možná vás přepadnou pochybnosti o vlastních schopnostech a budete se ptát, zda jste opravdu tam, kde si přejete být.

Tématem může být i smysl vlastní existence, do popředí zájmu mohou přijít i vztahy a celkový způsob života. Jde o složitější období, které vám má ukázat potřebu naslouchat si. Vnímat vnitřní hlas a vidět lásku, které se vám dopřává. Budete-li kráčet životem s ohledem na své nitro, nemůžete šlápnout vedle.

Co můžete udělat

Otevřete se lásce i sami sobě. Zbořte pomyslnou hradbu, kterou jste si vůči svému okolí vybudovali. Pomozte potřebnému a sami si nechte pomoci. Zůstaňte pravdiví a pozorní vůči svým pocitům. Vymaňte se z role oběti a pohleďte na svět novýma očima.

Na co pozor

Nelitujte se a nestavte se do role obětního beránka. Neberte věci a události tak fatálně. Nehleďte si jen sami sebe a vlastního "neštěstí". 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama