reklama

Karta na týden od 4. října: Pozor na vlastní morálku, minulost vás může brzdit

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Šestka je podle numerologie číslem lásky, zamilovanosti, péče, estetiky, ale i naivity a nezdravého očekávání. V tarotu odpovídá šestka kartě Milenci v rámci velkých arkán, u zbývajících karet, resp. jednotlivých tarotových barev, bývají šestky kartami vcelku přívětivými, vždy v souvislosti s živlem, kterému přísluší.

Týdnu od 4. října bude vládnout tarotová karta Šestka pohárů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Šestka pohárů je kartou určité nostalgie, návratu do minulosti a prolínání starých prožitků s aktuálním děním. Obvykle ji provázejí příjemné až euforické pocity na základě "ničeho", nelogická radost a vnitřní štěstí. Doba přeje navazování vztahů a schopnosti vcítit se do prožívání druhých lidí. Budete k nim mít blíž a snadněji je pochopíte. Intuice vám bude skvěle fungovat, nebojte se na ni spolehnout. Setkat se můžete i s někým z dávné minulosti, dostat můžete cenou radu, nebo sami někomu dobře poradíte. Vnitřně budete prožívat silné emoce a do určité míry budete mít tendence unikat z reality všedních dnů.

Co můžete udělat

Vraťte se ve vzpomínkách do dětství, bezstarostného období, ve kterém vám bylo hezky. Připomeňte si příjemné okamžiky z minulosti a čerpejte z nich ve chvílích, kdy se budete cítit vyčerpaní. Radujte se z každodenních maličkostí a zkuste se na svět podívat očima dítěte, které je schopné spatřit zázrak i v docela obyčejných věcech.

Na co pozor

Čeho je moc, toho je příliš. I sentimentu. Vzpomínat je hezké, ale uvíznout v minulosti bez schopnosti posunout se dál v pořádku není. Nelpěte na věcech, které vám už nic nepřinášejí. Nesuďte druhé, nemoralizujte. Raději se sami zamyslete nad tím, zda je váš život morálně čistý. 

Měla se odtud řídit válka. Pod slavným hotelem na "Václaváku" byl i tajný špitál | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama