reklama

Karta na týden od 4. července: Vezměte na pomoc logiku, emoce raději ponechte stranou

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 4. července bude vládnout tarotová karta Královna mečů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Královna mečů sundává růžové brýle svému okolí a ukazuje svět tak, jak ve skutečnosti je: bez okázalosti a příkras, bez zbytečného chlácholení a živení marných nadějí. Je přímá a věcná, vyniká rychlým myšlením a výjimečnou logikou. Dokáže argumentovat a objektivně zhodnotit situaci, oproštěna od jakýchkoli emocí. Má velký rozhled a široké spektrum témat, o kterých dokáže bez problémů hovořit. Rychle najde efektivní řešení, přestože ostatní mohou považovat situaci za bezvýchodnou.

V podobném duchu se potáhne i nadcházející týden. Buď dobrovolně, anebo za pomoci druhých, sundáte růžové brýle a události kolem vás získají nový rozměr. Nebudete mít problém najít řešení a v případě potřeby na rovinu říct ostatním, co si o tom či onom myslíte - nebudete mít chuť cokoli předstírat. Bude se vám ale dařit, věci okolo se projasní a atmosféra vyčistí. 

Co můžete udělat

Stůjte si za svým, buďte asertivní a zdravě sebevědomí. K případným problémům přistupujte aktivně, zachovejte si nezávislost a jednejte na rovinu. Využívejte rozum, logiku a jasnou argumentaci. Pracujte s fakty, oprostěte se od emocí, zachovejte si chladnou hlavu. 

Na co pozor

Dejte si pozor na zbytečnou tvrdost. Přestože se vyplatí jednat na rovinu, důležitá je vždy forma sdělení. Nemanipulujte ostatními a nesnažte se jim vnutit své myšlenkové vzorce. Nebuďte cyničtí a zlomyslní, nezneužívejte svou inteligenci, nepovyšujte se nad ostatní.

Slavná ostravská vila má temnou minulost. V podzemí je ukrytý opravdový unikát | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama