reklama

Karta na týden od 31. října: Netlačte na pilu a dopřejte si čas, řešení se samo ukáže

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 31. října bude vládnout tarotová karta Dva meče. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Dvojka mečů symbolizuje dočasnou nečinnost, patovou situaci, odmítání či nepřístupnost. Často se objevuje v okamžiku, kdy si nejsme jistí, kudy dál. Nedokážeme se rozhodnout, ať už je příčinou váhání strach, nedostatek informací, nechuť nebo vyčerpání. Důvodů může být několik, výsledek však bývá tentýž: stagnace, pasivita. Mnohdy navíc potlačujeme emoce ve snaze zapojit maximální možnou měrou rozum, což ale v určitých případech bývá spíše kontraproduktivní.

Dalším významem karty je - obrazně řečeno - klid zbraní. Stav, kdy je dobré po určitou dobu zůstat v klidu a tiše vyčkávat. Ne vždy je to příjemné, nezřídka však neexistuje jiná možnost. Méně je někdy více a čas může přinést nový pohled na věc a rozuzlení.

Co můžete udělat

Zůstaňte v klidu a vyčkejte, až se v situaci, kterou potřebujete vyřešit, objeví nový faktor. Snažte se pozorně sledovat okolí i okolnosti, mějte oči otevřené a ústa zavřená. Dejte si pauzu, není nutné rozlousknout všechno hned. Pravděpodobně stejně nemáte dostatek informací, abyste se dokázali relevantně rozhodnout. Buďte trpěliví a věřte v dobré konce.

Na co pozor

Nepotlačujte emoce a nechtějte za každou cenu "rozumné" řešení. Nesnažte se všechno hned pochopit, netlačte na okolí ani na sebe. Nepodceňujte intuici, bývá tím nejlepším rádcem. Nechtějte na počkání měnit to, co momentálně změnit nejde. 

Nekonečná řada českých umělců. Dostavba katedrály sv. Víta trvala dlouhá staletí | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama