reklama

Karta na týden od 27. prosince: Nepodléhejte iluzím, zvolte si dosažitelný cíl

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Máme před sebou přelomový týden. Starý rok předá žezlo roku novému, čerstvému, dosud ničím nezatíženému. Přejme si, aby byl šťastný a po všech stránkách úspěšný.

Týdnu od 27. prosince bude vládnout tarotová karta Sedm pohárů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Sedmička pohárů často varuje před iluzí, které máme tendenci podléhat.  Návštěva světa fantazie může být příjemná a pro mnohé tvůrčí obory nezbytná, je však třeba umět oddělovat sen od reality všedních dnů. Mnohdy karta hovoří o růžových brýlích, co nosíme, a snaží se nenásilnou formou upozornit na rizika s tím spojená. Vzdušné zámky nemívají pevné základy.

V některé situaci máme možná více možností na výběr a všechny se jeví jako zajímavé. Nemůžeme-li se rozhodnout, kterou variantu zvolit, je dobré vzít na milost rozum a pragmatismus. Karta má i příjemnou stránku: stojíme-li před volbou ano/ne, věřme srdci. V tomto případě se vyplatí trochu zariskovat, protože konec se zdá být slibný.

Co můžete udělat

Zaměřte svou energii směrem, který je reálně dosažitelný. Kromě emocí používejte i rozum. Sundejte růžové brýle a podívejte se na svět realistickým pohledem. Vystupte ze světa toužebných očekávání, chopte se aktivity a vezměte na milost každodenní stereotyp. I tady lze najít radost a světlé body.

Na co pozor

Nelžete si a nepřibarvujte realitu na růžovo. Nepodléhejte pokušení, neočekávejte zázraky. Nepřeceňujte své schopnosti a neplýtvejte svou energii zbytečně.

Grabmüllerová: Řešila jsem jen to, jak jíst co nejméně. Sportovců jako já je spousta | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama