reklama

Karta na týden od 27. července: Hledejte řešení a neschovávejte se za výmluvy

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Jak už bylo řečeno, výklady budoucnosti mohou mít nejrůznější podobu, stejně jako způsoby, jakými věštec či vědma pracují. Mnohdy platí, že méně je více, protože k samotnému výkladu není třeba mít kolem sebe řadu talismanů, zapálených svíček a dalších pomůcek. Často jde o pouhé divadlo, které může být zajímavé, nikoli však pokaždé k věci.

Týdnu od 27. července bude vládnout tarotová karta 8 mečů. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osmička mečů patří ke kartám budícím na první pohled obavu. Obvykle znázorňuje osobu, která je kvůli okolnostem do značné míry paralyzována. Vždy ale existuje řešení, byť mnohdy náročné a nepopulární, a je jen na nás samotných, zda se chopíme aktivity, osvobodíme se z nepříjemné situace, anebo budeme dál trpět tam, kde aktuálně jsme. Osmička mečů úzce souvisí s našimi pocity a představami a také se strachem či nechutí nastalý stav řešit. Díky předpokladům si tvoříme řadu osobních dilemat a omezení, která nám v konečném důsledku brání vymanit se z pomyslných pout. Mnohdy jednodušší je setrvat v roli oběti a čekat na zachránce, který tu obtížnou práci udělá za nás. Zázraky se však nedějí příliš často a po všech stránkách lepším řešením je chopit se aktivity sami.

Co můžete udělat

Spolehněte se na svou sílu, věřte si a zamyslete se nad vlastní sebehodnotou. Jaký vztah sami k sobě máte a jaký život si pro sebe představujete? A co pro realizaci té představy děláte? Soustřeďte se a nenechte se ovlivnit očekáváním druhých. Jednejte sami za sebe, protože jste to právě vy, kdo má v rukou klíč k vyřešení situace.

Na co pozor

Neschovávejte se za výmluvy, proč něco nejde. Nečekejte na pomoc zvenčí, nevěřte tomu, že vaše potíže vyřeší někdo druhý. Nestylizujte se do role oběti, nelžete sami sobě. 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama