reklama

Karta na týden od 25. července: Přijměte výzvu a nebojte se konfrontace

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 25. července bude vládnout tarotová karta Pět holí. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka holí je předzvěstí drobných neshod, rivality či soupeření. Obvykle jde o drobnou zkoušku charakteru či postoje, ať už v rámci rodiny, přátel nebo práce. Bude pravděpodobně třeba poměřit síly s konkurencí, ukázat své silné stránky a neprojevit ty slabé. Konfrontace s druhou osobou nemusí být příjemná, bude ale mít očistný charakter. Všem se následně bude lépe dýchat. Nenechte se pohltit malichernostmi, nevnímejte drobné těžkosti jako spiknutí.

Karta může hovořit také o stavu, kdy budete muset obhájit své jednání především sami před sebou. Nakonec v tom tkví velká část životní moudrosti: vědomí, že není třeba hájit se před druhými a vysvětlovat své jednání, protože důležité je jen to, zda svůj postoj obhájíte sami před sebou. Pětky v tarotu obecně jsou čísly zkoušek, tak si udržte pozici a nepropadněte. 

Co můžete udělat

Držte se svých zásad a ukažte, v čem tkví vaše síla. Přijměte výzvu ke konfrontaci, ukažte konkurenci, kým opravdu jste. Buďte aktivní a soutěživí, pro svou věc udělejte maximum, vrátí se vám to i s úrokem.

Na co pozor

Nebuďte nespravedliví a jednejte fér. Neprosazujte za každou cenu svou vůli, nejednejte nátlakově. Nebuďte hádaví, nehledejte chyby tam, kde nejsou. Nesnažte se o zisk na úkor druhého.

Denně běží maraton a má jich už 94: Chci jich 500. Dělám to pro nemocné děti, říká | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama