reklama

Karta na týden od 23. listopadu: Vypusťte starosti, uvolněte se a sdílejte radost

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Poháry jsou vedle pentaklů, mečů a holí jednou ze čtyř tarotových "barev". Odpovídají živlu vody, obecně hovoří o emocích, lásce a celkovém psychickém rozpoložení. Jsou citlivé, s jemnou a pozvolnou energií. Své místo mají především ve výkladu na partnerské vztahy, některé z nich ale mohou znamenat třeba i schválení rozhodnutí. Vždy záleží na celkovém charakteru výkladu.

Týdnu od 23. listopadu bude vládnout tarotová karta Tři poháry. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Tři poháry jsou kartou sdílení, oslav a radosti. Přináší do života spokojenost a podporu, ukazuje, jak se příjemné pocity násobí sdílením s přáteli a rodinou. Poukazuje na schopnost dělit se o zážitky a prožívané štěstí s druhými lidmi. Dobrým znamením je tato karta nejen v oblasti vztahů; přináší uspokojení i v pracovní a finanční oblasti, zdraví nevyjímaje. Symbolizovat může i konec neshod a následné usmíření třeba na základě zdravého kompromisu. Jde o kartu společenskou, podobně jako je samotná číslice tři v numerologii. 

Co můžete udělat

Neseďte jen doma a - alespoň v rámci aktuálních možností - se setkávejte s příteli a blízkými lidmi. Sdílejte své pocity, radost a pochlubte se také se svými úspěchy. Doba příliš nepřeje osobním setkáním, využívejte tedy i ostatních možností jako telefon či některé z komunikačních aplikací. Uvolněte se a vypusťte z hlavy starosti, užívejte života a hledejte to hezké. 

Na co pozor

Nepřehánějte to s alkoholem a jinými požitky. Nebuďte samolibí a marniví, nevychloubejte se nad ostatní. Nesnažte se uniknout prostřednictvím oslav před tím, co vás netěší či leká. 

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama