reklama

Karta na týden od 21. listopadu: Netrucujte a nepřehlédněte svou šanci na zlepšení

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 21. listopadu bude vládnout tarotová karta Čtyři poháry. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Čtyřka pohárů hovoří o pocitech, která obvykle nejsou příjemné. Bývá ale těžké je rozklíčovat, protože to vnitřní pnutí často nemá hmatatelnou příčinu. Zdánlivě je vše v pořádku, přesto něco uvnitř vás tiše vzdoruje. Pocity podivné marnosti mohou pramenit z obyčejného momentálního nenaladění, případně ze zklamání konkrétní osobou či situací, nebo z nenaplněných očekávání, které jste v sobě tiše živili. Mohou však být i předzvěstí hlubší osobnostní krize, kterou není radno podcenit. 

Osoba na kartě sedí pod stromem a hledí do země. Před ní stojí tři poháry, o kterých ví; čtvrtý pohár ale kvůli svému uzavření se do sebe nemá šanci vidět. Přitom právě ten může znamenat řešení, novou energii, "vysvobození" z nepříjemného stavu. Proto je dobré nesetrvávat v pozici "oddělení" od ostatních příliš dlouho a nepropásnout případnou příležitost.  

Co můžete udělat

Uvolněte se a zhluboka nadechněte. Nejste jediní na světě, komu se čas od času děje bezpráví. Potlačte své ego, aby nebylo tak dominantní, otevřete oči a rozhlédněte se. Příležitost, na kterou čekáte, je na dosah. 

Na co pozor

Netrucujte jako dítě, neurážejte se. Pozor na vztahovačnost a pocit, že vše špatné se děje pouze vám. Svět se proti vám nespikl, i na vašem životě se dá najít spousta hezkého. Budete-li příliš dlouho setrvávat v pozici ukřivděného, můžete přehlédnout šanci na zlepšení.

Nekonečná řada českých umělců. Dostavba katedrály sv. Víta trvala dlouhá staletí | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama