reklama

Karta na týden od 20. září: Vytrvejte ve svém úsilí a nepropadejte skepsi

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Sedmička je číslem zkoušek. Ať už je řeč o samotné numerologii anebo o tarotových kartách. V tarotu má ale každá sedmička specifický charakter podle své "barvy". Tentokrát jde o pentakly.

Týdnu od 20. září bude vládnout tarotová karta Sedmička pentaklů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Sedm pentaklů je kartou trpělivého čekání na pomyslnou úrodu. Je čas zpomalit, udělat si přestávku, nespěchat a nesnažit se proces urychlit. Ovoce je třeba sklízet až v době, kdy je uzrálé. Trpělivost hraje hlavní roli a jakýkoli tlak na chod věcí bude spíše ke škodě. Karta předznamenává trvalý, ale velmi pozvolný růst. Odměnu za pilnou práci, satisfakci. Dobře si rozmyslete, jak s plody své práce naložíte. Současné plány mají šanci do budoucna, ale i tady je potřeba dostatek času na přípravu. Sedmička pentaklů může symbolizovat také práci, do které se vám ne vždy chce. Se založenýma rukama ale situaci jen sotva zvládnete.

Co můžete udělat

Zachovejte si trpělivost, setrvejte u svých plánů a snah. Buďte pilní a věřte, že vaše úsilí bude po zásluze odměněno. Zůstaňte v klidu i v případě, kdy věci nepostupují dle očekávání. Vytrvejte - ovoce chutná dobře až v době, kdy je opravdu zralé.

Na co pozor

Netlačte na lidi okolo a nesnažte se urychlit chod událostí. Nebuďte líní, pasivní a nepřející. Nelitujte se, pokud věci nejdou podle plánu. Nepropadejte pesimismu a neztrácejte víru. Nezveličujte problémy a nehledejte je tam, kde nejsou.

Měla se odtud řídit válka. Pod slavným hotelem na "Václaváku" byl i tajný špitál | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama