reklama

Karta na týden od 2. listopadu: Sundejte růžové brýle a nenalhávejte si

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Také dnešní karta z velké části zrcadlí současný stav ve společnosti. Upozorňuje na iluzi, kterou mnohdy pokládáme za skutečnost, a nabádá k využití zdravého rozumu i práva svobodného rozhodnutí.

Týdnu od 2. listopadu bude vládnout tarotová karta Sedm pohárů. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Sedmička pohárů bývá považována za kartu růžových brýlí, (sebe)klamu i vzdušných zámků. Ukazuje, jak snadno člověk podlehne líbivé iluzi, i to, jak moc se mu ve stavu emočního i mentálního opojení líbí. Takové stavy jsou v životě také třeba a užitečné například při tvůrčí činnosti, nicméně do reality všedního dne příliš nezapadají. Vždy je třeba umět oddělit sen a realitu, fantazii a fakta. Karta bývá také symbolem volby a svobodného rozhodnutí, kdy je možností hned několik. Nabádá k zamyšlení, zda jsou všechny poháry v našem životě řádně naplněny, zda některý nepřetéká, aby jinde zase chybělo.

Co můžete udělat

Zůstaňte pravdiví a věrní svému záměru. Sundejte růžové brýle a nahlédněte pod povrch zdánlivé skutečnosti. Vnímejte všemi smysly a až poté si vytvořte názor. Zaměřte energii jedním směrem a svůj cíl zvolte na základě vlastní zkušenosti, rozumu a přesvědčení. Zůstaňte nohama na zemi, přestože rádi hledíte do oblak.

Na co pozor

Nebuďte naivní a nenechte se uchlácholit líbivými řečmi. Nepřeceňujte své schopnosti, nepodléhejte sebeklamu. Nenalhávejte si, že věci jsou lepší, než se zdají. Nepodlehněte pokušení - karta varuje před bolestivým vystřízlivěním.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama