reklama

Karta na týden od 19. října: Hledejte pravdu a dejte na vnitřní hlas

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Další z řady tarotových karet, kterou vám pro tento týden představíme, je Velekněžka. Karta, která v tuto neklidnou dobu jen potvrzuje, že ne všechno, co se tváří jako pravda, pravdou skutečně je.

Týden od 19. října bude ovlivňovat karta Velekněžka. Ta patří do skupiny karet velké arkány, které udávají hlavní téma výkladu a základní dějovou linku celého "příběhu", kterým lidský život dozajista je.

Význam karty

Tarotová karta Velekněžka představuje všechno neznámé. Podprahové záležitosti, intuitivní vnímání, tajemství, která mají prozatím zůstat neodhalena. Tvoří pomyslný most mezi nebem a zemí, reálným světem a tím, co vidět nelze. Nabádá k tomu, abychom se podívali pod povrch a přesvědčili se, zda to, co považujeme za pravdu, pravdou skutečně je. Radí poodhalit závoj iluze a přiznat (si) pravdu. Velekněžka je symbolem intuice, vnitřního hlasu a jiného způsobu vnímání. Nabádá nechat věci plynout a podvolit se proudu života, nechat některé záležitosti spát a neznásilňovat přirozený chod událostí. 

Co můžete udělat

Zůstaňte bdělí a pozorní sami k sobě. Vnímejte své pocity, dejte na vnitřní hlas, naslouchejte intuici. Přijímejte věci tak, jak jsou, nechte je plynout a dovolte, aby se staly. Staňte se divákem, buďte laskaví, vstřícní a empatičtí. Zůstaňte trpěliví a věřte ve vyšší záměr.

Na co pozor

Netlačte na nic a nikoho kolem sebe. Nelámejte věci přes koleno, nebuďte urputní. Co se má stát, to se stane a nepřiměřeným tlakem a nezdravým chtěním se chod věcí může jen zkomplikovat. Nelžete sobě ani okolí a zůstaňte poddajní, nikoli ale součástí stáda.

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama