reklama

Karta na týden od 19. července: Neopouštějte tradiční hodnoty, uvažujte prakticky

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Tarotové karty mají i své "barvy". Jde o pentakly (mince), poháry, meče a hole. První z řady, pentakly, symbolizují materiálno a fyzično. Poháry zrcadlí emoce, meče intelektuální kondici a komunikaci, hole energii, práci a možnosti.

Týdnu od 19. července bude vládnout tarotová karta Královna pentaklů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Královna pentaklů patří k dvorním kartám, se kterými občas mívají (zejména začínající kartáři) trochu potíže. Tento typ karet může symbolizovat některou z našich tváří, stejně jako druhou osobu. V případě pentaklové královny jde o archetyp Matky země, pečující a starostlivou, která je i nedílnou součástí každého z nás. Má otevřenou náruč a doslova potřebuje starat se o někoho. Je tu pro své nejbližší, spolehlivá a věrná. Týká-li se výklad vztahů, představuje tato královna tradiční rodinné hodnoty, stálost a spolehlivost. V oblasti práce a financí znamená úspěch a prosperitu. Celkově jde o kartu příjemnou, plodnou a uklidňující, která slibuje určitý klid a jistotu.

Co můžete udělat

Zaměřte se na tradiční hodnoty, rodinu a přírodu. Buďte otevření, přátelští a pečujte o ty, kteří péči potřebují. Uvažujte prakticky a mějte nohy na zemi. Plánujte a stanovte si dílčí cíle. Čerpejte sílu z krajiny a otevřených prostor. Dobře vám udělají zemité barvy a dlouhé procházky.

Na co pozor

Neriskujte zbytečně a neutrácejte za hlouposti. Nelpěte dogmaticky na tradicích, někdy může být přínosné přehodnotit přístup a zvolit méně obvyklou cestu. Neizolujte se od společenského života, občas opusťte rodinné prostředí a vyrazte do společnosti.

Hošek se choval jako sexuální predátor. Je ale první, kdo nezatlouká, říká Houdek | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama