reklama

Karta na týden od 18. října: Bezvýchodná situace to nebude, určující jsou schopnosti

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Osmička je podle numerologie číslem karmy. Často je jejím tématem láska a vztahy obecně, trápení s blízkou osobou, případně finanční záležitosti. V tarotu se nezřídka řeč čísel a karet prolíná, vždy ale záleží na "barvě" a dalších okolnostech.

Týdnu od 18. října bude vládnout tarotová karta Osm mečů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osm mečů je kartou zdánlivě bezvýchodné situace, zranitelnosti, zoufalství a izolace. Jejím tématem jsou pocity, obvykle poraněné. Realita se v současné chvíli diametrálně liší od toho, co jste si vysnili a v co jste doufali. Předpoklady, domněnky a celkový způsob uvažování vytváří ve vašem životě řadu zcela zbytečných komplikací. Ocitli jste se v bodě, odkud na první pohled není úniku. Můžete se cítit spoutaní okolnostmi, ve skutečnosti si však svá omezení připravujete jen vy sami. Cesta z kruhu potíží je možná a je jen na vás, nakolik o svobodu doopravdy stojíte. 

Co můžete udělat

Vy jste tím, kdo má v rukou svůj osud a řešení nastalé situace. Osvoboďte se z role oběti, věřte ve své schopnosti a uvolněte se z pout očekávání druhých. Nevzdávejte se a spolehněte se na svůj úsudek. Dobré konce bývají běžnou součástí života.

Na co pozor

Nehrajte roli obětního beránka a nevymlouvejte se na okolnosti. Neviňte druhé za vlastní neochotu či neschopnost pohnout se z místa. Neschovávejte svou pohodlnost za nepřízeň osudu. Neobávejte se vyjádřit skutečný stav věcí a vlastních pocitů.

Kvůli roztroušené skleróze hýbe jen hlavou: Je to kruté, ale neumírám, já takhle žiju | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama