reklama

Karta na týden od 18. ledna: Pozor na manipulaci, ve správný čas jednejte

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, které určují charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Tarotové karty patří k nejobvyklejším výkladovým metodám. Původ tarotu není jasný a lze jej jen těžko přesněji dohledat. Nejstarší dochované karty byly ručně malované a jsou známé pod názvem Visconti nebo Visconti-Sforza. Pojmenování získaly podle vladařských rodin, pro které byly tyto karty vyrobeny.

Týden od 18. ledna bude ovlivňovat karta Mág. Ta patří do skupiny karet velké arkány, které udávají hlavní téma výkladu a základní dějovou linku celého "příběhu", kterým lidský život dozajista je.

Význam karty

Tarotová karta Mág symbolizuje tvůrčí sílu, umění využít situaci ve svůj prospěch, práci v pozadí, vzdělání, kreativitu, iluzi i manipulaci. Je kartou šikovnosti a příležitosti prosadit své zájmy. Mág je mistrem komunikace, představuje čirou mužskou energii, aktivitu a cílevědomost. Umí se rychle a správně rozhodovat, je schopný a inspirativní. Dokáže dosáhnout na všechno, oč stojí, má sklon využít druhé ve svůj prospěch nenápadně, aniž by si to jeho okolí uvědomilo.

Co můžete udělat

Využijte sílu a umění Mága ve svůj prospěch. Nebojte se, buďte aktivní, cílevědomí a energičtí. Získejte převahu, pozorně sledujte a ve správný okamžik jednejte. Ukažte, co ve vás je. Komunikujte, buďte upřímní a věřte si. Uvědomte si své talenty a zkušenosti a nezdráhejte se ukázat je ostatním. 

Na co pozor

Nezneužívejte svých schopností, nebuďte lstiví a manipulativní. Nechtějte získat kontrolu nad situací za každou cenu. Nenuťte ostatní souhlasit s vámi, neztrácejte soudnost a respekt k druhým. Netlačte a neprosazujte silou svou vůli.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama