reklama

Karta na týden od 18. dubna: Přijde náročné období, je čas se tomu postavit čelem

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Co nás čeká během nadcházejících sedmi dnů? Jaká energie bude provázet další dubnový týden, prozradí tarotové karty.

Týdnu od 18. dubna bude vládnout tarotová karta Pět pentaklů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka pentaklů je kartou strádání, nedostatku, nejistoty a těžkostí. Čeká vás náročnější období, kdy sami sobě budete klást otázku o smyslu životních situací, jimiž procházíte. Budete inklinovat k pochybování o sobě samých, vlastních schopnostech, vztazích i nárocích, které na život máte. Jen zřídka jde o čistě hmotné téma, nedostatek se týká spíše duchovních věcí, příjemných pocitů, sebedůvěry a sebelásky. Duševní stav, se kterým se budete potýkat, nebude příjemný, má však potenciál postrčit vás na cestě dál. A jak to obvykle bývá, posun tohoto typu v naprosté většině případů bolí. Jde nicméně o důsledek vlastní hluchoty k nápovědám z nitra; pokud dokážete slyšet svůj vnitřní hlas a berete jej vážně, jen sotva kdy se dostanete do opravdu svízelné životní situace. 

Co můžete udělat

Uvolněte se a zbourejte pomyslnou zeď, kterou jste mezi vámi a okolním světem vybudovali. Otevřete se nádechu a nebraňte se zjistit pravdu o svých pocitech. Jakákoliv emoce, kterou prožíváte, je v pořádku. Máte plné právo na radost i zlost, veselost i smutek. Požádá-li vás někdo o naléhavou pomoc, vyslyšte ho.

Na co pozor

Neuzavírejte se do sebe. Nelitujte se a opusťte roli dobrovolné oběti. Vždy jsou alespoň jedny dveře otevřeny, proto nezůstávejte na mrazu a využijte pomocné ruky. Nebuďte hluší k sobě ani ostatním, nebudujte hradby a nerozšiřujte propast mezi vámi a okolím.

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama