reklama

Karta na týden od 17. srpna: Najděte v sobě nadšení a rozhodujte se srdcem

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Pokud bychom opravdu měli možnost znát svou budoucnost, byli bychom šťastnější? Klidnější? Uměli bychom se pro něco zapálit, v něco věřit, dát něčemu šanci? Anebo bychom jen setrvávali v pocitu, že je vše jasné a předem dané a my se už nemusíme o nic snažit?

Týdnu od 17. srpna bude vládnout tarotová karta s číslem nula - Blázen. Ta patří ke skupině karet velké arkány, které udávají hlavní téma výkladu a základní dějovou linku celého "příběhu", kterým lidský život dozajista je.

Význam karty

Blázen je první kartou velké arkány a základní postavou celého tarotu. Obvykle značí nové začátky, nepopsaný list, čistotu i naivitu. Jeho součástí je bezbřehé životní nadšení, intuitivní a často nelogické jednání, víra v dobré konce a život v přítomném okamžiku. Blázen neřeší, co bude, jde pocitově za svým cílem, nebojí se a je schopen vrhnout se s nadšením do neznáma. Blázen může představovat naše vnitřní dítě, které touží projevit se. Jeho navigací je srdce a dalšího rádce nepotřebuje. Znamenat může životní křižovatku, potřebu volby a upozorňuje, že to správné rozhodnutí nenajdeme v hlavě.

Co můžete udělat

Řiďte se srdcem a přijměte vše, co vám přijde do cesty. Podívejte se na svět dětskýma očima, odhoďte strojené jednání a uvolněte se. Jednejte intuitivně a upozaďte rozum. Rozhodujte se na základě pocitů, buďte spontánní a nezávislí. Hrajte si a věřte v sebe tak, jako si věří malé děti.

Na co pozor

Nebuďte lehkovážní a dostůjte svým závazkům. Nechovejte se nezodpovědně a neslibujte, co nemůžete dodržet. Nejednejte zbrkle a sobecky, nezapomínejte na druhé.

Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama