reklama

Karta na týden od 17. října: Pozor na faleš a lichotky, věřte své intuici

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týden od 17. září bude svou energií ovlivňovat Luna. Jde o kartu takzvaných velkých arkán, což je skupina 22 tarotových karet, které určují základní dějovou linku - hlavní téma. Co karta znamená, je-li vytažena jednotlivě, nikoli v rámci celého karetního výkladu? 

Význam karty

Luna se často objevuje v okamžicích, které vzbuzují otázky a nejistotu. Jde o stav, ve kterém se nedokážeme dobře orientovat a emočně nás to do určité míry zasahuje. Zdá se, že situace není taková, jak se na první pohled jeví; nebezpečné nemusí být tak hrozivé, bezpečné naopak může být ve skutečnosti nestabilní.

Dalším z témat Luny jsou iluze. Padne-li tato karta, je dobré zamyslet se nad tím, zda se na svět okolo nedíváme skrze růžové brýle. Jde o realitu, anebo podléháme mámení a věříme v něco, co neexistuje? Nepohybujeme se v rovině představ a mnohdy neuskutečnitelných přání? 

Luna má také své pozitivní stránky. Fandí umělcům, přináší inspiraci, rozvíjí kreativitu, probouzí intuici a dodává dílům určitou hloubku. Dařit se tedy bude ve všech tvůrčích oblastech; fantazie budou bezbřehé a nápady nekonvenční.

Co můžete udělat

Nechte se vést svou intuicí a instinkty. Držte se svých cílů, ale uvolněte se. Využijte toto kreativní období k nalezení vhodného směru. Seberte odvahu a učiňte důležitý krok, který vás zbaví pocitů marnosti a posune dál. Buďte však opatrní při rozhodování, především v oblasti citů.

Na co pozor

Nepodléhejte mámení a kouzlu třpytivého pozlátka. Nelžete sami sobě o situaci, která se (objektivně viděno) nevyvíjí ve váš prospěch. Pozor na faleš a lichotky.  

Nekonečná řada českých umělců. Dostavba katedrály sv. Víta trvala dlouhá staletí | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama