reklama

Týdenní výklad od 17. května: Využijte minulost ve svůj prospěch, risk se vyplatí

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Každým dalším dnem stoupá naděje, že se naše životy vrátí do normálu. Přestože na náročnost období, kterým jsme za poslední měsíce prošli, jen sotva zapomeneme, na lepší časy už se pořádně blýská. A co k tomu dodávají tarotové karty?

Týdnu od 17. května bude vládnout tarotová karta Šest mečů. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Jde-li o mečové karty, patří šestka k těm "lepším". Přináší s sebou naději a vyzývá k tomu, abyste minulost nechali spát. Alespoň v tom smyslu, že se jí nenecháte svazovat, ale využijete ji ve svůj prospěch. Zkušenosti, ať už jakéhokoli druhu, mějte sice na paměti, ale nebojte se začít nově a jinak. Ze starého poučeni, ale novou nadějí a svěží energií vyzbrojeni. Obavy z neznáma jsou přirozené, ale pokud by se člověk touto logikou řídil, kde bychom dnes byli? Trocha rizika se vyplatí, nové cesty jsou pro vás otevřeny a štěstí vám tentokrát přeje.

Co můžete udělat

Opusťte staré a dejte prostor novému. Budete-li se pořád držet osvědčených metod, ztratíte možnost získat něco nového. Trocha rizika se tentokrát vyplatí, protože nové cesty vypadají nadějně. Těšte se na klidnější vody, byť se zpočátku mohou jevit jako rozbouřené moře. 

Na co pozor

Nenechte se svazovat obavami. Nebojte se selhání či ztráty kontroly nad situací. Nehádejte se s druhými a nebuďte zarputilí. Neodsuzujte předem to, co neznáte a nemáte vyzkoušené. Nebojte se poradit s druhými, ale nenechte si vnutit jejich názory.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama