reklama

Karta na týden od 15. listopadu: Překážky budou stát v cestě, uchopte svůj strach

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Ať je období jakkoli složité, pokaždé se najde cesta ven. Možnost volby, kterou v každém případě máme, nám nikdo nevezme a záleží jen na nás, jak sami před sebou obstojíme. Do určité míry právě na toto téma hovoří i dnešní týdenní karta.

Týdnu od 15. listopadu bude vládnout tarotová karta Sedm holí. Ta patří ke skupině karet tzv. malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Sedmička holí hovoří o tom, že život bývá plný nejrůznějších překážek. Aktuálně se zdá, že vám něco stojí v cestě a je potřeba zaujmout jasné stanovisko. Možná bude potřeba ukázat, co ve vás je. Obhájit svůj postoj, čelit výzvě a věřit ve vlastní potenciál. Je nutné zůstat pevní, abyste ustáli pozici i ve značně neklidných vodách. Můžete cítit potřebu sebeobhajování, touhu vysvětlovat pořád dokola, proč to či ono děláte. Otázkou zůstává: koho vlastně potřebujete přesvědčit? Není právě teď ta správná doba zamyslet se nad tím, zda vám výsledek vůbec za vynaložené úsilí stojí? Karta vybízí k upřímnosti k ostatním i sám k sobě, k pojmenování utajovaného strachu i k jeho správnému uchopení. V otázce, kterou aktuálně řešíte, je lepší říct raději ne než přistoupit na kompromisní řešení.

Co můžete udělat

Věřte si a zůstaňte věrni svému přesvědčení. Diskutujte a vyslechněte druhé, názor si nicméně tvořte na základě vlastních pocitů a morálních hodnot. Braňte svůj životní prostor a v případě potřeby ukažte, kým doopravdy jste.

Na co pozor

Nejednejte agresivně, nevysmívejte se názoru druhého člověka, pokud nesouzní s vaším. Nedramatizujte situaci, nezveličujte překážky. Nebuďte vztahovační a prchliví, svět se netočí jen okolo vás.

Kvůli roztroušené skleróze hýbe jen hlavou: Je to kruté, ale neumírám, já takhle žiju | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama