reklama

Karta na týden od 14. prosince: Emoční zralost, nadhled i sklon k citovému vydírání

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

O pohárech jako o jedné z tarotových "barev" jsme se už zmínili. Symbolizují emoce, ať už příjemné, anebo ty, o které až tak moc nestojíme. Patří k nim živel vody a podobně jako ona plynou i naše pocity svou vlastní cestou.

Týdnu od 14. prosince bude vládnout tarotová karta Král pohárů. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Král pohárů je symbolem citové zralosti, relativní stability, přirozené autority a moudrosti. Ukazuje na dobré předpoklady pro cokoliv, do čeho se pustíte, a kultivuje emoce. Dokáže si zachovat nadhled a chladnou hlavu i v citově vypjatých situacích. Přestože jeho trůn pluje po vodní hladině, král pevně sedí na svém místě. Ví, kam až může zajít, a dokáže vás provést i tím nejnáročnějším obdobím tak, abyste nepropadali splínům a frustraci. Umí poradit, je empatický a emočně stálý. 

Co můžete udělat

Nechte věci plynout, uvolněte se a najděte společný rytmus s proudem života. Vnímejte své pocity, dejte prostor intuici, snažte se vidět srdcem. Buďte empatičtí, nechte se inspirovat a inspirujte druhé. Vyjadřujte své emoce, zůstaňte upřímní a otevření. 

Na co pozor

Nemanipulujte okolím, nesklouzněte do citového vydírání. Vyvarujte se emoční nestabilitě, vrtochům, nebo dokonce hysterii. Pozor na to, abyste se nestali snadným nástrojem k ovládnutí druhými lidmi.

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama